Zavřít reklamu

Ultra rychlé 10 Gbps multiportové HUBy přicházejí. AXAGON představuje dvě novinky

Je libo perfektní hub?

19. 3. 2021    

Česká značka AXAGON uvádí na trh dva nové modely, se kterými bude práce s daty i nabíjení notebooku jedna radost. Pojďme se na ně podívat blíže.

AXAGON HMC-4G2 SPEEDSTER 4 USB-C 3.2 Gen 2 Multiport Hub

Tento vysokorychlostní kousek má kompaktní a štíhlé hliníkové tělo, které nejen skvěle vypadá, ale také zajistí mechanickou odolnost a kvalitní chlazení. Potěší i jemně strukturovaný povrch, na kterém nezůstávají otisky prstů. Váš notebook, počítač nebo telefon rozšíří o čtveřici portů. Přes oboustranný USB-C konektor snadno a rychle připojíte k počítači až čtyři USB zařízení současně. USB rozbočovač nabízí dva výstupy se standardními USB-A konektory a dva s moderními USB-C konektory.

Díky pokročilému rozhraní USB 3.2 Generace 2 můžete ke všem výstupům připojit vysokorychlostní zařízení jako NVMe M.2 externí disky s až 2x vyšší rychlostí 10 Gbps oproti standardním hubům Generace 1. HUB navíc zvládne trvalé připojení několika externích disků současně a USB-C porty dovolí nabíjení telefonů i tabletů proudem až 3A.

Tento USB-C hub je ideálním doplňkem pro notebooky bez USB-A konektorů jako je například MacBook Pro. Lze tak využít vaše stávající USB periferie bez nutnosti pořizování nových. Samotné zapojení hubu je velmi jednoduché bez složité instalace, a také lze jednoduše připojovat a odpojovat periferie za běhu počítače. Rozbočovač se nezalekne ani připojení k telefonům s USB-C konektorem. K telefonu tak připojíte například flash disk, klávesnici nebo myš.

AXAGON HMC-5G2 SPEEDSTER 5H USB-C 3.2 Gen 2 Multiport Hub

Vybavenější kolega předchozího modelu má stejné tělo, ale rozšíří vaše zařízení o pětici portů. Zároveň získáte možnost nabíjení notebooku pomocí technologie Power Delivery 3.0 o výkonu až 60 W. HUB vám tak poskytne jednoduchou a skladnou dokovací stanici. Zapojíte do něj USB-C Power Delivery nabíječku a připojíte ho k notebooku. Ušetříte tak jeden port, což se může hodit. Podmínkou je zařízení s podporou nabíjení z USB-C portu pomocí Power Delivery a vhodná PD nabíječka.

USB rozbočovač nabízí celkem čtyři USB výstupy – dva se standardními USB-A konektory a dva s moderními USB-C konektory. Jeden z nich (USB-C) je dokonce kombinovaný, takže může jak přenášet data, tak sloužit jako vstup pro Power Delivery nabíjení. Díky pokročilému standardu USB 3.2 Generace 2 můžete ke všem výstupům připojit vysokorychlostní zařízení s až 2x vyšší rychlostí (10 Gbps) oproti standardním hubům Generace 1. Multiportový HUB zvládne trvalé připojení několika externích disků současně a také dovolí nabíjení notebooků, telefonů a tabletů proudem až 3A.

HDMI výstup poskytuje kvalitní obraz až do rozlišení 4K/30Hz Ultra HD a podporuje přenos vícekanálového zvuku. Pro správné fungování video výstupu je nutné, aby USB-C port notebooku podporoval DisplayPort Alternate Mode (DP Alt Mode) nebo Thunderbolt 3.

Tento USB-C hub je ideálním doplňkem pro notebooky bez USB-A konektorů a video výstupu jako je například MacBook Pro. Lze tak využít vaše stávající USB periferie bez nutnosti pořizování nových. Díky funkcím Plug and Play a Hot Plug je samotné zapojení hubu velmi jednoduché bez složité instalace, a také lze jednoduše připojovat a odpojovat periferie za běhu počítače. Rozbočovač se nezalekne ani připojení k telefonům s USB-C konektorem. K telefonu tak připojíte například flash disk, klávesnici, myš, monitor, TV nebo projektor.

Zaujaly vás tyto ultrarychlé huby? Najdete je společně s dalšími elektro produkty české značky AXAGON na tomto odkazu.