Zavřít reklamu

UFC 3 – dojmy z bety

V Betě UFC 3 můžeme vidět pár změn, které budou pro fanoušky MMA přínosem.

18. 12. 2017    

Testovaná verze: PlayStation 4

Beta pro UFC 3 byla vydána na začátku prosince, kde nám zpřístupnila 12 bojovníků lehké váhy, za které jsme mohli zápasit v trénovacím módu, ale i v online režimech. Režim kariéry je nyní přezdíván v novém kariérovém režimu „G.O.A.T.“ a hráč bude mít volby, které ovlivní jeho kariéru. Konečným cílem je stát se šampiónem vaší váhy.

Vizuální stránka hry

Předchozí verze měly nejrealističtější modely hráčů, které jsem kdy viděl, a většina vypadá téměř lépe v BETA verzi. V samotné hře jde vidět, že si pohráli s drobnostmi, jako je například krev na podlaze nebo pot hráčů. Krve je více než v předchozím díle a jde značně vidět, jak pomalu stéká po tváři bojovníkovi, kterého zasáhne velká rána. To samé je vidět i u potu. Pokud hráč zvolí rychlý styl boje, bojovník v kleci se rychleji zpotí, než jeho oponent. Co se týče samotné haly, ve které klec leží, je beze změn. Světla jsou možná intenzivnější, ale žádné velké změny jsem nepostřehl.

Animace

Je zde vidět značný pokrok oproti druhému dílu. Pohyby bojovníků jsou naprosto vynikající, ale zároveň je hra velmi obtížná. Klouzání, skákání, houpání a otočení bojovníka musí mít své načasování, protože bez něj si do protivníka ani neťuknete. Hra má novou animační technologii a je zde více než 5000 nových animací, které Vás doslova ohromí.

Zpátky do klece

Můžete se pohybovat dopředu a dozadu – předtím byste jen nechali nohy na zemi a udeřili. Navíc můžete zasunout údery a nastavit protiútoky mnohem autentičtěji v tekutých kombách bez trhaného pohybu minulých interakcí. Byly přidány nové kombinace, stejně jako pozice proti kleci, aby byla umožněna větší volnost. Také pro ty, kteří si myslí, že systém hry je příliš obtížný, můžete pokračovat a změnit to na jednodušší styl mashingu, který je přátelštější k novějším hráčům.

Nový Ultimate Team

Ultimate Team 2.0 nyní umožňuje hrát za licencované bojovníky. Na začátku hry dostanete úvodní balíček se svým zápasníkem, kterého můžete vylepšovat pomocí kartiček získaných při výhrách proti oponentům v kleci. Za výhry jsou pochopitelně lepší balíčky na vylepšení a víc XP, ale například za prohry získáte body XP, které vám pomůžou s levelováním vašeho účtu, kde každý level výš má lepší balíčky. V balíčcích můžete získat i nového bojovníka, kterého můžete později také vylepšit.

Položky pro vylepšení se dělí na Stand Up, Grappling a Psychical, tedy na souboj ve stoje, na zemi a psychickou stránku bojovníka. Čím více máte vylepšení na jednotlivém zápasníkovi, tím větší máte šanci na výhru. V rámci BETA verze jsme si mohli zkusit pár vylepšení, které se po určitých výhrách opakovali, takže nebylo možné nahlédnout na větší výběr položek pro vylepšení.

Jak jsem zmínil před chvílí, za výhru dostanete více XP, ale to není vše. Body můžete získat i za těžké a lehké údery na soupeře, dále kolikrát nepřítele uvedete do Stunt módu, tedy do situace, kdy je ochromen a můžete ho knokautovat. Potom jsou zde body za vykrývání úderů, pohyb či načasování úderů. Jak tomu bylo ve druhém díle, i zde jsou denní cíle, které Vám umožní získat více bodů na zvýšení vaší úrovně.

Po několika dnech s uzavřenou BETA verzí pro UFC 3 se zdá, že třetí příležitost bude pro hráče větší výzvou. Vývojář EA Vancouver provedl zásadní změny, aby vytvořil autentičtější MMA, který lépe reprezentuje vaše dovednosti a bude mít větší smysl pro fanoušky MMA. Bohužel i tady se objeví nešvar dnešní doby, a to mikrotransakce. EA Sports UFC 3 bude na světě k dispozici 2. února 2018 pro konzole Xbox One a PS4. Bohužel v současné době neexistují žádné plány pro verze PC nebo Switch, podle vývojářů, ale hráči mohou také získat předčasný třídenní přístup předběžnou objednávkou hry.