Zavřít reklamu

Týden s Vyťukej č. 3

Pomalu ale jistě nám skončil předposlední týden měsíce října, a tak můžete opět číst náš nyní již třetí týdeník, jenž vás provede těmi největšími událostmi, jež se za minulých sedm dnů staly. Událost týdne: Jestliže minule jsme dali prostor vesmírnému eposu Mass Effectu a jeho multiplayerové složce, nyní nesmíme vynechat ani největší událost pro všechny […]

24. 10. 2011    

Pomalu ale jistě nám skončil předposlední týden měsíce října, a tak můžete opět číst náš nyní již třetí týdeník, jenž vás provede těmi největšími událostmi, jež se za minulých sedm dnů staly.

Událost týdne:

Jestliže minule jsme dali prostor vesmírnému eposu Mass Effectu a jeho multiplayerové složce, nyní nesmíme vynechat ani největší událost pro všechny fanoušky WoW, Diablo, či StarCraft, tedy BlizzCon 2011 konaný v Anaheimu. Na této výstavě věnované především hráčům výše zmíněných her Blizzard každoročně zveřejňuje ty největší novinky, tituly nebo datadisky. Nejinak tomu bylo i letos, kdy si na své přišli úplně všichni, i když nejvíce asi hráči World of Warcraft. To potvrzuje i fakt, že hned první den ji navštívilo více jak 26 000 diváků, přičemž další stovky tisíc vše sledovali pohodlně za svým počítačem prostřednictvým streamu.

Nyní však již k samotným novinkám, které do světa WoW přibudou. Tou zdaleka největší je samozřejmě oznámení úplně nového datadisku, které se sice čekalo, ale výsledná vize mnoho hráčů rozhořčila, mnoho potěšila a také mnoho rozesmála. Nový přídavek tedy ponese název Mists of Pandaria a jak již název napovídá podíváme se do domova pand (zde rasy pandaranů), tedy tajemného a neprobádaného kontinentu Pandaria. Mimo nové lokace se ale opět zvýší maximální možný level na 90, přibude i nový postava Mnich, zaměřující se především na boj z blízka a samozřejmá je dávka nových questů, raidů… (trailer naleznete zde)

Nová oznámení se ale týkala i zbývajících titulů Diabla III a StarCraft 2: Hearts of Swarm. Blizzard potěšil především velmi závislé hráče WoW když zveřejnil nabídku, dle které každý, kdo si v největším MMORPG současnosti zaplatí roční „pobyt“ dostane zdarma právě Diablo III a to bez jakýchkoliv kliček, či skrytých poplatků. Chybět ale nesměli ani dva nové trailery zachycující příběh a historii této značky. Na své si ale přišli i sběratelé spolu s oznámením nádherné sběratelské edice. Naopak poměrně málo novinek jsme se dozvěděli o chystaném StarCraftu, kde jsme se krom traileru nastiňujícího příběh a nové jednotky nedozvěděli téměř nic.

Shrnutí uplynulého týdne:

Pondělí: První týdenní den načneme nečekanou zprávou, že studio Capcom chystá návrat úspěšné série Devil May Cry. Bohužel se tak nestane přostřednictvím nového dílu, ale kompletní trilogií do HD převedených remaků. Jestli si svou cenu 40 dolarů obhájí, můžete rozhodnout sami. (článek zde)

Úterý: Další den téměř šokovaly statistiky veřejné bety Battlefieldu 3, které jsou, no zkrátka ohromující. Věděli jste například, že si lidé více jak dvou miliardkrát regenerovali zdraví, či jich bylo 19 milionů podříznuto kvůli psím známkám? ( článek zde)

Středa: Prostředek pracovního týdne příjemně pro všechny fanoušky Playstation odstartovala zpráva týkající se PS Vita, které do všech evropských obchodů dorazí již 22. února. (článek zde)

Čtvrtek: Activision informace vypouští pomalu, ale jistě, zatímco o Battlefieldu 3 toho víme první, poslední. Až v průběhu minulého týdne nám tak společnost konečně objasnila, jak to tedy bude s těmi třídami a killstreaky. (článek zde)

Pátek: Mnohým radost z posledního pracovního dne zkalila informace, že Xbox 360 verze Battlefieldu 3 bez pomocí harddisku nespustí daleko lépe vypadající HD textury, což je škoda. Na druhou stranu v dnešní době má alespoň 4 GB flashdisk snad každý.(článek zde)

Sobota: Tvůrci ze Studia Team Bondi si sice musejí již několik týdnů hledat práci, ale Take Two to rozhodně nepřekáží ve vydání Complete Edice pro detektivku L. A. Noire, který vyjde na všechny platformy již 18. listopadu. (článek zde)

Neděle: Týden poté uzavře významné výročí. Bylo tomu totiž přesně 10 let, co vyšlo GTA III, tedy vůbec první open-world 3D městská akce, jenž byla vzorem pro desítky dalších her. (článek zde)

Nejlepší trailery:

1) Sekci nejlepších trailerů nemůže samozřejmě začít nic jiného, než cinematic teaser k Diablu 3 nazvaný Black Soulstone.
2) Fantasy svět neopustíme. Své krásy nám totiž v prostříhaném gameplay traileru představí TES: V Skyrim.
3) V nebušeném traileru „Survive it“ se nám opět připomněl chystaný SSX. Škoda jen, že zvláště při pohledu na padající je vidět, že engine již zkrátka nedostačuje.
4) Launch trailerem se pochlubilo i již pomalu finišující Modern Warfare 3, jež vyjde po celém světě 8. listopadu.
5) A celou sekci neuzavře nic jiného také launch trailer, tentokráte však z Battlefieldu 3. Tak který je lepší?

Číslo týdne:

8 125 310 – je čas, abyste udivením otevřeli svá ústa, neboť toto je celkový počet hráčů, kteří si alespoň na malý okamžik zahráli nedávnou betu Battlefieldu 3, což je bezesporu úžasné číslo. Není se tedy co divit, že servery Origin chvílemi svůj boj s novými hráči jednoduše vzdaly.

Kalendář:

Jestliže byl zvláště konec minulého týdne opravdu nabitý zajímavými hrami, ten nynější jej hravě strčí do kapsy. Již zítra by totiž měla vyjít arkáda pro mladší ročníky, Disney Universe. Ve čtvrtek očekávejte dvojici simulátorů Take on Helicopters i Trainz Simulator 12 a vše v pátek uzavře jedna z nejočekávanějších her roku 2011, Battlefield 3, jehož recenzi kampaně i kooperace se vám pokusíme dodat co nejdříve, přičemž podrobný verdikt nad multiplayerem vyneseme až týden následující.

Co bylo napsáno a co vás nemine:

Minulý týden byl poměrně úrodný i co se týče našich větších článků. Ty vyšli celkem čtyři, přičemž jako první jsme se podívali na zoubek nemrtvým ve hře Dead Island, následně otestovali již hratelnější verzi druhé Red Orchestry. Podívali jsme se i do historie značky Diablo a na závěr napsali i jednu z prvních recenzí na vynikající datadisk k Two Worlds 2, Pirates of The Flying Fortress. Minout byste také neměli skvělou galerii Prototype 2.

Naopak tento týden doufejme konečně stihneme napravit všechny resty počínaje recenzemi F1 2011, či opravdu podrobnou recenzí na Might & Magic Heroes VI. Dále ohodnotíme včetně multiplayeru i Forzu Motorsport 4, Battlefield 3, Ratchet a Clank, nebo nový díl Football Manager a jako vůbec první v ČR se podíváme i na X-Men: Destiny. Naopak z preview očekávejte například články o Last Guardian, Assassins Creed: Revelations nebo Modern Warfare 3.