Zavřít reklamu

Týden s Vyťukej č. 2

Po týdnu opět vítejte u našeho v pořadí druhého shrnutí, tentokráte zaměřeného na vesmírný epos Mass Effect. Událost týdne: Co jiného si mohlo vysloužit titul události týdne, než právě konečné potvrzení formy multiplayeru v Mass Effect 3. Po neúmyslných prořeknutích, omylných inzerátech, představených obálkách a velké šuškandě v celém herním zákulisí, tak Bioware formou tiskové […]

17. 10. 2011    

Po týdnu opět vítejte u našeho v pořadí druhého shrnutí, tentokráte zaměřeného na vesmírný epos Mass Effect.

Událost týdne:

Co jiného si mohlo vysloužit titul události týdne, než právě konečné potvrzení formy multiplayeru v Mass Effect 3. Po neúmyslných prořeknutích, omylných inzerátech, představených obálkách a velké šuškandě v celém herním zákulisí, tak Bioware formou tiskové zprávy vypustilo do světa první zajímavé informace. Spolu s dalšími až čtyřmi hráči tak formou kooperace pomůžeme obrátit téměř beznadějnou válku s Reapery ve prospěch lidí a vůbec celé galaxie.

Jak Casey Hudson vysvětluje – „Kooperace až čtyř živých spoluhráčů bude mít opravdu vynikající bojový systém a také nastavení. Mimo bojů s Reapery v kampani pro jednoho hráče se tak fanoušci celého universa budou moci do bitvy o budoucnost i jinak než hraním příběhové části.“ Spolu s kamarády se tedy jako příslušník speciálních sil, sestavených za účelem bránit a získávat důležité zdroje pro válku vydáte napříč celou galaxií. Mimo člověka si navíc budete moci vybrat hned z 5 dalších ras – Krogan, Asiri, Salarian, Turian a nakonec Drell. Mírně však zamrzí absence robotické rasy, z níž pocházel například Legion, váš společník v Mass Effect 2.

Místo, aby Bioware hráči nabídlo zcela samostatnou kampaň s odlišným příběhem, se studio rozhodlo pro úplný opak. Všechny mise, jež s větším, či menším úspechem splníte se tak promítnou do „funkce“ Galaxy at War. Ta nabídne ve zjednodušené formě informace o aktuálních diplomatických dohodách, stavu loďstva, počtu vojáků i množství zásob. Díky tomu budeme ihned vědět, jakou šanci má Shephard na odražení invaze Reaperů a celkové vítězství. Právě díky splněným misím se tak vaše ač zpočátku nepříliš nadějné šance na vítězství mohou rapidně zvýšit. Bioware ale zaručuje, že hráči, kteří kooperaci neholdují nezůstanou příliš odstrčení.

Kooperace v Mass Effect 3 vypadá nesmírně zajímavě. Nezapomeňte však, že na její spuštění je nutný online pas, jenž je přibalován ke každé kopii ME 3 nebo ho lze dokoupit v přepočtu za 300 Kč.

Shrnutí uplynulého týdne:

Pondělí: Silent Hill Downpour vyvíjený v českém studiu Vatra Games měl původně vyjít již koncem letošního roku. Jelikož však vývojáři nejspíše stále potřebují čas na doladění svého produktu, Konami titul oficiálně odložilo. Datum vydání se tak přesunulo až na druhou polovinu roku pro PS3 a Xbox 360. Doufejme, že se nejedná o závažné problémy, které by snad vydání titulu úplně znemožnily.

Úterý: Mnozí hráči začínající na konzoli Playstation si dodnes pamatují ukecané hlavní hrdiny hry Jack and Daxter, jejíž nejstarší díl vyšel před dlouhými deseti lety. Právě k oslavě tohoto jubilea chystá studio Naughty Dogs vydání všech třech dílů v HD rozlišení a upravenými texturami na rok 2012. (článek zde)

Středa: Uprostřed minulého týdne proletěla jako blesk internetem zpráva o nijak překvapivé koupi studia Twisted Metal společností Microsoft. Pro připomenutí tamní vývojáři tvořili posledních několik let především pro Xbox 360 a jejich poslední počin, The Gunstrikers se soustředil na pohybový ovladač Kinect. (článek zde)

Čtvrtek: Naopak další den bez nejmenších pochyb patřil Batmanovi, jehož další díl, Arkham City vyjde v Evropě již 21. října. Tvůrci totiž zveřejnili dosti zajímavé statistiky. Dle nich pouze samotná příběhová kampaň se spoustami bossů a nepřátel zabere i 25 hodin, vedlejší úkoly poté dalších 15 a stále nám zbývají challenge módy, které kompletní dobu hraní mohou vytáhnout i nad 50 hodin, což je více než dost. (článek zde)

Pátek: Nenadále, avšak přece jen očekávaně vydalo EA tiskovou zprávu, na níž oficiálně oznámilo definitivní zrušení studia Bright Light, které má nasvědomí především posledního dva díly Harryho Pottera. Pokud se však podíváme na jejich kvalite, nezbývá, než poděkovat… (článek zde)

Sobota: Sobota byla, co se týče úrody novinek přece jen poněkud slabší, a tak se do čela probojovala informace o posunutí data vydání chystaného MMORPG, Star Wars The Old Republic. To se k naší radosti nejen posunulo na 20. prosinec, ale navíc tento den vyjde hra i v Evropě. (článek zde)

Neděle: Film Amazing Spider-Man vzbuzuje především u fanoušků série minimálně rozporuplné reakce. Activision se ale rozhodlo využít restartu celé značky a konečně odhalil svůj nový projekt, jenž hráče překvapivě také vtělí do role začínajícího superhrdiny, Petera Parkera. Hra vyjde ve druhé polovině přístího roku a jejím tvůrcem je Beenox, což nejspíše znamená že PC hráči opět zůstanou ochuzeni.

Nejlepší trailery:

1) Začít nemůžeme ničím jiným, než právě skrytou kamerou natočeným trailerem na hru Amazing Spider-Man.
2) Nesmírně vtipně se v televizní reklamě představil i Batman Arkham City.
3) Naopak všem fanouškům agenta č. 47 udělal radost Eidos nově vydaným gameplay trailerem.
4) I Battlefield 3 se týden před svým vydáním v USA pochlubil skvěle zpracovaným TV Spotem.
5) Na závěr nemůžeme vynechat ani trailer z nově oznámených Transformers Fall of Cybertron.

Číslo týdne:

93 000 – po velké vlně útoků crackerů na PSN bylo minulý týden opět úspěšně prolomeno celých 93 000 uživatelských profilů. Přes veškerou prevenci tak Sony opět účty svých hráčů nedokázalo uhlídat.

Kalendář:

I tento týden bude alespoň co se týče titulů, které dorazí do obchodů velice plodný. Hned zítra tak vyjde Ratchet & Clank: All for One, následně po několika dnech klidu se všichni hráči v ČR dočkají i trojice titulů od Comgadu – simulací Football Manager 12 a Cities XL12 i akční FPS Haunted Hells Reach. Vše poté uzavře adventura NCIS neboli Námořní vyšetřovací služba, jenž však prozatím v ČR nemá distributora.

Co bylo napsáno a co vás nemine:

Minulý týden se nám bohužel nepodařilo splnit veškeré resty, ale přesto vyšlo několik nadmíru zajímavých článků. Nejprve jsme tak vydali dva tématické články o Battlefieldu 3 obsahující Trophy List pro PS3 a galerii z multiplayeru a poté i preview na chystanou sandbox akci Saints Row 3. Přístí týden se ale dočkáte hned dvojité dávky preview a recenzí, které začneme ohodnocením Dead Islandu i opatchované verze IL2 Sturmovik: Cliffs of Dover. Dále také recenzemi na Might a Magic Heroes VI, Forzu 4, opatchovanou Red Orchestru 2, F1 2011 a také DLC pro Two Worlds 2, Pirates of The Flying Fortress. Z preview se můžete těšit na Serious Sam 3 nebo Assassins Creed: Revelations.