Zavřít reklamu

Týden s Vyťukej č. 1

Všichni fanoušci počítačových her a především čtenáři našeho webu Hry.Vytukej vítejte u našeho prvního videoherního týdeníku. Ten jak samotný název i dnešní datum napovídá, bude vycházet každé pondělí odpoledne, či navečer a podrobněji se v něm podíváme právě na nejdůležitější události uplynulého týdne. Událost týdne: (Zde naleznete tu nejzásadnější a dle nás největší událost, jaká […]

10. 10. 2011    

Všichni fanoušci počítačových her a především čtenáři našeho webu Hry.Vytukej vítejte u našeho prvního videoherního týdeníku. Ten jak samotný název i dnešní datum napovídá, bude vycházet každé pondělí odpoledne, či navečer a podrobněji se v něm podíváme právě na nejdůležitější události uplynulého týdne.

Událost týdne:

(Zde naleznete tu nejzásadnější a dle nás největší událost, jaká se za uplynulý týden v herním světě udála)

Jelikož minulý týden byl co se týče větších událostí poněkud slabší, rozhodli jsme se hned na poprvé udělat vyjímku a do této rubriky zařadit smrt Steva Jobse, jenž je ohromnou ztrátou pro celý počítačový svět. Samotný Jobs sice osobně do herního trhu nezasáhl, ale společnost Apple, kterou založil a v minulých letech vedl. Vytvořila množství zařízení včele s Imac, Iphone, Ipad a Ipod, na nichž hrají desítky milionů lidí denně.

Steve Jobs se narodil 24. února 1955 v San Franciscu a již od svých raných let projevoval velký zájem o elektroniku a zvláště počítače. Studia na vysoké škole zanechal velmi záhy, avšak některé předměty navštěvoval ještě další rok a půl. Právě díky své vášni a nadání spolu se svým dlouholetým kamarádem Stevem Wozniakem začátkem roku 1976 v pouhých 20 letech založil firmu Apple Computers, jenž se záhy díky revolučnímu modelu osobních počítačů stala jednou z nejznámějších a největších na celém světě. Po úspěchu produktů Lisa a Macintosh, a vůbec prvním grafickému rozhraní, jenž se ovládalo pomocí myši, které jim doslova darovala firma Xerox však následovala i léta vnitřních rozporů. Ta vyvrcholila roku 1985, kdy by Steve Jobs z Apple propuštěn. Velký návrat se konal až o více jak deset let později, kdy jeho novou firmu, zabývající se vývojem operačních systému, NeXT Computer zakoupil Apple trápící se na hranici bankrotu.

To, co však následovalo, překvapilo všechny a ze všeho nejvíce možná právě Jobse, který se tak roku 1997 opět vrátil do funkce CEO. Společnost tak pod novým vedením vyvinula nový operační systém Mac OS X, unikátní počítače iMac, Apple TV nebo úspěšné přehrávače Ipod. V posledních letech celou společnost ještě více vyzdvihla geniální zařízení Iphone a Ipad, jichž se po celém světě prodaly desítky milionů kusů.

Na konci letošního srpna však celým světem proběhla nečekaná zpráva. Steve Jobs již dále nestačí na své povinnosti a křeslo generálního CEO předává Timu Cookovi. A 5. října po dlouhém boji s rakovinou slinivky břišní nakonec podlehl. Zanechal však po sobě odkaz, jakým se nikdo jiný nemůže chlubit, společnost Apple, fanoušky i svět, který už nikdy nebude stejný jako dřív.

Shrnutí uplynulého týdne:

(celý týden se objevují nové a nové zprávy, přičemž zde naleznete za každý den tu nejzajímavější)

Pondělí: Čím větším začít týden, než rozhovorem s vedoucím vývoje Assassins Creed Revelations, Alexandrem Amaciem? Ten se zahraničnímu webu Eurogamer svěřil, co čeká celou značku v budoucnosti a čeho se dočkáme hned příští rok. (článek zde)

Úterý: Další den se nesl ve znamení Ghost Recon Future Soldier, jehož konečné datum vydání definitivně potvrdil Ubisoft. Jak dlouho si však budou muset počkat PC hráči je však ve hvězdách… (článek zde)

Středa: Do půlky pracovního týdne jsme poté nemohli zařadit nic menšího, než skvělou reklamu Sony, ve které vystupují hrdinové z her, na konzole PS3 a PSP. Vidět tak můžete například Nathana Drakea, Kratose, Solid Snakea a další. (článek zde)

 

Čtvrtek: Ve čtvrtek se poté konečně dočkali fanoušci Battlefieldu 3, k jejichž radosti byli oficiálně zveřejněny všechny achievementy této chystané FPS. Celkem jich tedy bude 33, ale pokud chcete zůstat do vydání hry nedotčeni, novinku byste nejspíše neměli otevírat. (článek zde)

Pátek: Na pátek si pro nás přichystal překvapení naopak Activision, jenž neváhal a vypustil do světa nadupaný gameplay trailer. Krom adrenalinových scén však z něho pro Čechy vyplývá jedna skutečnost. A to sice, že Praha vůbec poprvé nevypadá, jako část zapadlého Ruska. (článek zde)

Sobota: Začátek víkendu všem vyznavačům strategií zpříjemnilo především studio Firefly. To již poměrně dlouhou dobu vyvíjí třetí díl populární středověké strategie Stronghold 3. Ve spolupráci s distributorem Comgad poté hra vyjde lokalizováni již koncem tohoto měsíce. (článek zde)

Neděle: Poslední den týdne věnujeme střelené městské akci Saints Row 3. Ta vyjde již 18. listopadu hráči v ní budou moci dělat opravdu, ale opravdu vše. Právě její poměrně příznivé hardwarové nároky zveřejnilo včera THQ. (článek zde)

Nejlepší trailery:

(pětice nejpovedenějších a nejlepších videí uplynulého týdne)

  • Začít nemůžeme ničím jiným, než skvěle zpracovaným Debut trailerem na Sniper: Ghost Warrior 2.
  • Druhý díl krvavé kreslené akce Shank se představil v jednom z prvních videí.
  • I společnost DICE se pochlubila a zvěřejnila dva nové trailery k doposud neznámým multiplayerovým mapám Battlefield 3.
  • Druhy bomb i jejich tvorbu nám naopak ukázal chystaný Assassins Creed Revelations.
  • A naši pětici uzavře jeden z největších kouzelníků současnosti, chlapec, který zůstal naživu, Harry Potter, jenž si zopakuje příběhy posledních třech knih v LEGO Harry Potter: Years 5–7.

Číslo týdne:

(také čísla mají své zajímavé zástupce ve videoherním byznyse)

10 – Přesně tolik bodů z celkových deseti možných získal Batman Arkham City u Australského Playstation Official Magazine. Jedná se sice o první recenzi, ale přesto nás naplňuje nadějí.

Kalendář:

(zde naleznete seznam her, jež vyjdou příští týden)

Příští týden vyjde spousta nesmírně zajímavých titulů. Zítra se tak dočkáme hned trojice her. Na pulty obchodů tak přijde zombie akce Dead Rising 2: Off the Record, letecký simulátor Ace Combat: Assault Horizont a také Forza 4 s plnou podporou Kinectu. V pátek poté dorazí i odložený Might & Magic Heroes VI, rallye závody WRC 2, multiplayerová RTS/FPS akce Nuclear Dawn a konečně také PES 12.

Co bylo napsáno a co vás nemine:

(přehled velkých článků, které jsme vydali a nebo vydáme příští týden)

Minulý týden jsme vydali hned několik velkých článků. První je bezesporu recenze na Gears of War 3, dále zhodnocení nové verze hry Zaklínač 2, jenž podstoupila update 2.0 a na závěr máme i preview na třetí Battlefield a to včetně multiplayeru. Na dalších 7 dnů poté chystáme recenze Storm Frontline Nation, Forzy 4, Rage, FIFA 12, F1 2011 i druhé a opatchované Red Orchestry. Z preview poté čekejte články o Saints Row 3, Modern Warfare 3 a také o Assassins Creed Revelations. Máte se tedy opravdu na co těšit.
Tak zase za týden…