Zavřít reklamu

Toshiba představila novou generaci svých mimořádně lehkých a tenkých Ultrabooků

Přichází nejlehčí notebook na světě mezi počítači s úhlopříčkou displeje 33,8 cm. Prémiová třída Ultrabooků Z930 vyniká elegantním a robustním hořčíkovým šasi.

10. 8. 2012    

Toshiba Europe GmbH dnes oznámila novou generaci Ultrabooků™ řady Z: Portégé Z930. Toshiba představuje k dnešnímu dni nejlehčí notebook na světě mezi počítači s úhlopříčkou displeje 33,8 cm (13,3“) s hmotností jen 1.12kg1. Prémiové Ultrabooky™ Toshiba kombinují jednoduchost použití a výkon notebooku s rychlostí probouzení tabletu. Notebooky řady Z930 jsou tenké pouhých 15,9 mm, mají šasi vyrobené z hořčíkové slitiny a na baterie vydrží až 8 hodin. Postaveny jsou na pozitivních zkušenostech s předchůdcem (Portégé Z830), Ultraboooku™, který získal ocenění red dot2. Portégé Z930 zahrnuje komplexní sadu výkonných strojů se všemi potřebnými porty v plné velikosti pro snadné a rychlé připojení. Notebooky řady Z930 budou v Evropě k dispozici v průběhu třetího čtvrtletí roku 2012.

 

Odolné notebooky v elegantním a tenkém provedení

Stříbrné texturované šasi z hořčíkové slitiny dodává Ultrabookům™ Toshiba jedinečný vzhled, který harmonicky ladí s jejich tenkým designem. Přes svoje štíhlé linie a nízkou hmotnost jsou notebooky Z930 vysoce odolné. Díky robustnímu šasi, které má na vnitřní straně výztuž se strukturou medové plástve, jsou připraveny na náročné mobilní využití. Pro pohodlné psaní integrovali inženýři ze společnosti Toshiba do tohoto Ultrabooku™ podsvícenou klávesnici v plné velikosti. Matná, proti polití odolná klávesnice3, doplňuje design notebooků a pomáhá chránit data v případě nečekaných náhodných událostí.

 

Během několika vteřin připraven k použití na celé hodiny

Notebooky řady Z930 běží na nejnovější generaci procesorů pro Ultrabooky™ a podporují technologii Intel® Rapid Start. Díky ní rychle startují a jsou plně funkční během několika vteřin. Nejnovější technologie SSD (solid state drive) přispívá také k rychlé odezvě řady Z930. Tyto super lehké Ultrabooky™ mají vestavěny výkonné reproduktory a vysokokapacitní baterii, která poskytuje dostatek energie pro práci až po dobu 8 hodin na jedno nabití nebo zachová notebooky v pohotovostním režimu mnoho dní.

 

Portégé Z930: Ultra-tenký, lehký, výkonný a odolný notebook pro podnikatelskou sféru

Portégé Z930 je ideálním pomocníkem pro profesionální použití v podnikových prostředích. Tento ultra-tenký a lehký notebook je skvělým společníkem na obchodní cesty. Je nejen výkonný, ale též velmi odolný. Dobře zvládá náročné podnikové aplikace. Volitelně také podporuje pokročilé bezpečnostní funkce včetně Trusted Platform Module a čtečky otisků prstů pro pohodlné a bezpečné přihlášení do systému jedním dotykem prstu. Portégé Z930 integruje možnosti pro správu IT založené na 3. generaci řady procesorů Intel® Core™ vPro™ a poskytuje inteligentní výkon s použitím zabudovaných bezpečnostních funkcí, jako je šifrování disku a ochrana heslem (u vybraných modelů s technologií Intel® vPro™). Rychlý přístup k datům a aplikacím uloženým na podnikové síti umožňuje při práci mimo kancelář podpora rychlého mobilního širokopásmového připojení.

 

Omezení negativního vlivu na životní prostředí

Notebooky Z930 jsou pro úsporu energie vybaveny nástrojem Toshiba Eco Utility, který umožňuje uživatelům snadno optimalizovat spotřebu energie notebooku. Všechny modely jsou certifikovány Energy Star ® 5.0.

 

Příslušenství šité na míru 

Toshiba nabízí pro řadu Z930 množství příslušenství. Ta zahrnuje stříbrné pouzdro Toshiba Ultrabook™, které chrání notebook před prachem a nečistotami na cestách. Pro práci v kanceláři je k dispozici univerzální USB 3.0 dokovací stanice dynadock™ U3.0, která pohodlně jedním kabelem spojuje Ultrabook™ se všemi periferními zařízeními na stole.

 

Fakta & Vlastnosti

Portégé Z930

 • Nejnovější generace procesorů Intel® pro Ultrabooky™
 • Operační systém: Windows® 7 Home Premium nebo Windows® 7 Professional
 • 33.8cm (13.3’’) displej s vysokým jasem
 • RAM: až 8GB DDR3
 • Nejnovější generace SSD s kapacitou až 256GB
 • Porty s plnou velikostí: HDMI®, VGA, USB 3.0, 2x USB 2.0, SD™ čtečka karet, Gigabit LAN
 • Bezdrátové připojení: volitelně Bluetooth® 4.0, WLAN (802.11 a/b/g/n nebo b/g/n), volitelně HSPA+ modul a volitelně Intel® Wireless Display
 • Matná podsvícená klávesnice a velký touch pad s podporou vícedotykového ovládání
 • Hořčíkový kryt s vnitřní výztuží ve tvaru plástve
 • Hmotnost: od 1.12kg1
 • Rozměry: 31.6cm x 22.7cm x 0.83cm (vpředu)/1.59cm (vzadu)
 • Výdrž baterie až 8 hodin