Zavřít reklamu

Top kanály, které se vyplatí na Twitchi sledovat

Doporučíme vám kanály, které je dobré na Twitchi sledovat!

12. 5. 2016    

O Twitchi, aneb přední hráčské video platformě a komunitě jste již zajisté slyšeli. Pokud ne, tak pouze pro připomenutí ve zkratce řekněme, že se jedná o jednu z nejoblíbenějších stránek s live streamováním her, na které se tak můžete s hrou detailněji seznámit, zjistit tipy a triky či postupy, jak řešit určité situace apod. Vzhledem k tomu, že se na Twitchi nachází celkem několik milionů uživatelů, ušetřili jsme Vám práci a prokrastinovali jsme částečně i za Vás a sestavili tak výběr těch top twitcherů, které se podle našeho názoru vyplatí sledovat.

Chcete vědět o žhavých hitech?

Přemýšlíte o koupi nové hry, ale nejste o svojí investicí ještě zcela rozhodnuti? V tom případě by Vám neměl uniknout kanál JP McDaniela, který je jedním ze streamerů, zaměřujícím se na hry, které se stanou rychle velmi populárními a stejně rychle pak jejich popularita odezní. Proč tomu tak je? Buď jde o hry vydávané ve velkém nákladu nebo o tituly, které za svoji náhlou popularitu vděčí právě recenzujícím online streamerům. JP McDanielovi je to jedno, neboť on by si takovouto hru beztak jednou tak jako tak zahrál – a pro mnohé hráče tak jde o ideální příležitost poznat silné a slabé stránky uvedeného herního titulu ještě před tím, než by si pomyslného zajíce v pytli sami koupili a později svých utracených peněz mohli litovat. Nadto jsou JP McDanielovi hlášky nejen výstižné, ale i příjemně vtipné. Jinými slovy, díky JP McDanielovi si již nebudete muset rvát vlasy a říkat si, co jste si to koupili za hrůzu a nadto se můžete o jeho videí dobře pobavit. Ostatně, přesvědčit se můžete na jeho kanálu sami – mezi posledními oblíbenými přidanými videi jsou např. střílečka Overwatch od Blizzard Entertainment nebo akční RPG Dark Souls 3 od From Software.

Chcete se přiučit od profesionálů?

Jason Somerville je americký pokerový hráč, který si za svojí profesionální kariéru vydělal více než 6 milionů dolarů. Jason je současně zakladatelem Run It UP, tj. video/live streamingové série, ve které diváky učí, jakým způsobem mohou rozmnožit 50 $ třeba až na 10 000 $. Jason Somerville zkrátka ví, o čem mluví; není proto divu, že se díky svým zkušenostem na svém kanálu jcarverpoker zaměřuje právě na hraní jeho oblíbeného pokeru Texas Holdem, díky kterému si nyní sám v necelých 30 letech užívá život spokojeného multimilionáře.

Hledáte-li pak například užitečné rady a triky od profesionálních hráčů Counter Strike: Global Offensive, kteří se nebojí poodhalit tajemství své kuchyně, neměly by Vaší pozornosti ujít streamy šestého nejsledovanějšího kanálu vůbec – esl_csgo s takřka jeden a půl milionem followerů.

Jsou-li předmětem Vašeho zájmu hry jako Hearthstone: Heroes of Warcraft nebo Starcraft II, pak by Vaší pozornosti rozhodně neměli uniknout videa Jeffreyho Shiha, vystupujícího pod přezdívkou trumpsc. Jeffrey, hrající za Team SoloMid je jedním z nejpopulárnějších twitcherů vůbec, což ostatně dokládá i jeho přibližně tři čtvrtě milionu followerů a více než 20 000 stálých diváků.

Zapomenout bychom rozhodně neměli ani na Felixe Kjellberga alias PewDiePie, který je sice především populárním švédským YouTuberem, nicméně i tak si dokázal za své krátké působení na Twitchi získat téměř tři čtvrtě milionu followerů a především díky jeho videím s Dark Souls 3 je 31. nejsledovanějším kanálem vůbec. Lze přitom předpokládat, že s ohledem na bohatou fanouškovskou základnu na již zmiňovaném YouTube budou u PewDiePie další zajímavá videa a stejně i další followeři rychle přibývat.

Staré dobré klasiky

Jste-li fanouškem starého dobrého Starcraftu, pak by Vaší pozornosti rozhodně neměl uniknout kanál medrybw, na kterém můžete nonstop sledovat stream starších profesionálních zápasů z Jižní Korei. Pokud jde o Starcraft, resp. Starcarft 2, nelze zapomenout ani na současnou superstar Twitche, amerického profesionála Seana Plotta, twitcherům známého však spíše pod přezdívkou Day[9], resp. Day9tv, který svůj kanál označuje jako směs důmyslné herní strategie, komedie a bláznivé zábavy v podání veterána, který se hraní StarCraftu věnuje již přes 13 let. Tento vlastní popis je přitom více než přiléhavý. Sluší se doplnit, že do portfolia Day[9] patří též Hearthstone… a samozřejmě více než čtvrt milionů followerů.

hearthstone

Co se týče již nakousnutého Hearthstone: Heroes of Warcraft, tento sice z důvodu evidentně ne zcela předpokládané tak masové oblíbenosti, resp. sledovacích nástrojů poněkud trpí nepravidelností velkých turnajů, o to více si to však kompenzuje na live streamingu. Jedním z předních streamerů Hearthstone je bezpochyby Kripparrian, který si svým průkopnickým a zpočátku téměř nepřetržitým streamingem plným srozumitelným a uvolněným vysvětlováním karet „vysloužil“ přes tři čtvrtě milionu odběratelů a celkem více než 130 milionů zhlédnutí. Velmi oblíbená jsou rovněž videa Andreje Yanyuka alias Reynada, který byl dokoncem prvním hostitelem a vítězem úplně prvního arenového turnaje v historii Heatherstone. Pro dokreslení jeho popularity lze podotknout, že se jedná o celkově 88. nejoblíbenější kanál na Twitchi vůbec.

Opomenout nelze ani příznivce bojových her. Ostatně, pro streaming bojových her je díky spoustám napjatých fanoušků, detailním pohledům na oslavy a truchlení hráčů a nadšení komentátorů Twitch jako dělaný. Sdílíte-li toto nadšení pro bojové hry, neměl by Vám v takovém případě uniknout kanál teams00ky, streamovaný Victorem „Spooky“ Fontanezem. Kanál vyniká nejen hostováním každotýdenních mačů Next Level Battle Circuit, ale též celou řadou dalších turnajů po celý rok. Díky Victoru Fontanezovi si rovněž můžete užít streamování EVO, tj. každoročně pořádaného mistrovství světa, které by si žádný opravdový příznivec bojových her neměl nechat ujít. Pokud byste v uvedeném kanálu čirou náhodou zalíbení nenalezli, pak můžete jako alternativu vyzkoušet Level Up Live s jejich vlastními turnaji pořádanými každý týden.

counter