Zavřít reklamu

TOP 10 nejočekávanějších her roku 2018

Desítka letošních nejočekávanějších her podle naší redakce.

4. 1. 2018    

Rok 2017 je úspěšně za námi, přinesl nám řadu povedených i méně povedených titulů. Konkrétně nás mile překvapil Assassin, Wolfenstein nás jen utvrdil v kvalitě titulů Bethesdy nebo jsme byli fascinováni novou Zeldou. Na druhou stranu nás hořce zaskočil třetí díl Sniper Ghost Warriora, kde bylo katastrofální technické zpracování. Ty nejlepší hry si můžete připomenout v TOP desítce her roku 2017 mého kolegy Jakuba.

Minulý rok byl jistě na nové hry bohatý, ale byl to jen slabý odvar proti tomu, co nás čeká letos. V následujícím seznamu si představíme deset nejočekávanějších her podle redakce Vyťukej.cz

1. Red Dead Redemption 2

V prequelu, dnes už můžeme říct legendárního prvního dílu, si zahrajeme za psance Arthura Morgana. Budeme se protloukat nejen akcí nabitým westernovým příběhem z dílen Rockstar Games, ale také úchvatnou krajinou Divokého západu. Mimo příběh, lov či jen zkoumání otevřeného herního světa si budeme moci užít i multiplayer. Hra pro více hráčů by měla být velice podobná neumírajícímu GTA: Online.

Platformy: PS4, XONE

Datum vydání: 26. října

2. Kingdom Come: Deliverance

Kdyby náhodou někdo ještě neslyšel o tomto ambiciózním titulu, tak jedná o české RPG, celý projekt vznikal pod vedení Daniela Vávry. Děj nás zavede do středověké Evropy. Boj z první osoby, zbraně, prostředí… prostě vše okolo bude realistické, tak jak to jen jde. Celý gameplay bude doprovázen orchestrálním soundtrackem. Herní plocha nabídne kromě hlavních úkolů také hromadu těch vedlejších. Snad se všechny sliby tvůrců naplní a Česká republika udělá tímto titulem alespoň malou díru do světa.

Platformy: PS4, XONE, PC

Datum vydání: 13. únor 2018

3. God of War

Role Kratose již nezahrnuje pouze boj s bohy, ale také péči o svého syna Atreuse. Řecko vystřídáme za země severu, kde se ponoříme i do Severské mytologie. Průchod hrou by měl nabídnout otevřenější lokace a příležitosti ke zkoumání okolí. Nově se dočkáme nového bojového systému, ten bude více kontaktní a přinese i novou schopnost – Sparťanský hněv. Kratos také vyměnil své řetězové čepele za pořádnou sekeru. Ze zatím dostupných záběrů se můžeme těšit na dechberoucí technické zpracování.

Platformy: PS4

Datum vydání: 20. dubna

4. Days Gone

Tento zcela nový titul nás zavede na zdevastovaný severozápad USA. Hlavní hrdina bude Deacon St. John, je to motorkář, psanec a lovec. O přežití budeme bojovat v otevřeném světě plném hord zdegenerovaných lidí, které dříve postihla epidemie. Hra nabídne spoustu akce, ale i prvky survival hororu. V tuto chvíli je Days Gone ve fázi, kde se dá projít od začátku do konce. To znamená, že letošní vydání je téměř jistotou.

Platformy: PS4

Datum vydání: 2019 (odloženo)

5. Metro: Exodus

Exodus je již třetí díl série podle knih Dmitry Glukhovského. Plynule by měl navázat na Metro: Last Light. Hlavní postava zůstává stejná, tedy Artyom. Primární odlišností od předchozích dílů je, že lokace budou více otevřenější a koukneme se více i na povrch. Čeká nás akcí, strachem i napětím nabitá cesta z Moskvy na východ Ruska, úkolem bude najít bezpečný úkryt. Možná jediné bezpečné místo v postapokalyptické zemi…

Platformy: PS4, XONE, PC

Datum vydání: 8. srpen (není potvrzeno)

6. Detroit: Become Human

Nahlédneme do Detroitu blízké budoucnosti. Roboti na sebe berou lidskou podobu a žijí mezi lidmi z masa a kostí. Budeme hrát hned za tři charaktery: Kara, Connor a Markus. Hlavním prvkem hry je rozhodování. Můžeme svým rozhodnutím ovlivnit drobnosti ve světě kolem nás, ale na druhou stranu i zásadní okamžiky, které mohou někoho stát i život.

Platformy: PS4

Datum vydání: 2018

7. Spider-Man

Peter Parker se vrací v roli pavoučího muže. Na hře pracuje studio Insomniac Games v úzké spolupráci s Marvelem. Slíben je zcela nový originální příběh, avšak se známými postavami. Dočkáme se klasických akrobatických kousků v ulicích New Yorku a práce s pavučinou, ve hře se objeví i spousta úplně nových prvků.

Platformy: PS4

Datum vydání: 2018

8. A Way Out

Naším úkolem bude sestavit plán o útěku z vězení. Hlavní postavy jsou Vincent a Leo, ti se ve vězení spřátelili a mají stejný sen – dostat se na svobodu. Tento velice originální titul bude hratelný jen v kooperaci, singleplayer zde nenajdete. Je na Vás jestli se ponoříte do dobrodružství z jednoho gauče nebo přes síťové připojení. Zajímavostí je, že stačí aby jen jeden z hráčů vlastnil tuto hru, druhý se jen do ní připojí.

Platformy: PS4, XONE, PC

Datum vydání: 23. březen 2018

9. Anthem

Jedná se o kooperativní on-line střílečku, vychutnat si ji budeme moci i sólo. Hra je situována do úchvatného světa připomínajícího Halo a Destiny se špetkou Horizon: Zero Dawn. Čeká nás akční příběh, aktivita v otevřeném světě bude spíše o lovu vybavení podobně jako v The Division. Oblékneme si speciální obleky nesoucí jméno Javelin, ty nám poskytnou super-sílu i možnost létat pomocí trysek.

Platformy: PS4, XONE, PC

Datum vydání: podzim 2018

10. Far Cry 5

Sérii Far Cry není nutné nějak blíže představovat. Letos nás čeká již pátý plnohodnotný díl, který nás zavede do Hope County v Montaně. Tentokrát se bude bojovat proti fanatické náboženské sektě pod vedením Eda Gata. Hlavním tahákem tohoto dílu je možnost projít celým dějem v kooperaci s naším parťákem.

Platformy: PS, XONE, PC

Datum vydání: 27. březen 2018

V seznamu výše se objevily pouze tituly, u kterých bylo potvrzeno či naznačeno vydání v letošním roce. U většiny her není zatím znám přesný datum vydání, článek bude během následujících měsíců aktualizován o přesná data.

Našli jste v naší TOP desítce svůj oblíbený titul, kterého se nemůžete dočkat? O své názory či tituly, které jsme nezmínili se můžete podělit v komentářích.