Zavřít reklamu

TomikuS vyhozen z eSuby!

TomikuS byl vyhozen z týmu eSuba.

20. 12. 2012    

Jistě se všichni shodneme, že Pavel „TomikuS“ Tomášek je největším talentem letošního roku a jeho výkony měly a stále mají neustále vzestupnou tendenci. Důkazem toho je například vítězství v základní skupině na ESWC, kam se dostal díky BenQ ESWC kvalifikaci. Vedení eSuby tedy bylo nesmírně rádo, že mělo tohoto borce ve svých řadách. S tím je teď však konec.

Zhruba před měsícem došlo v prvním kole NSL k velmi překvapivému výsledku, kdy se hráči s nickem Dewa z klanu w3c podařilo porazit jednoho z nejlepších českých hráčů a zároveň i vítěze BenQ Grunex Challenge,  Tomáše „Harpner“ Bruštíka. Na první pohled nic tak závratného, často se stává, že si favorit vyláme zuby hned v prvním kole. Došlo však k odhalení, že za Dewu v tomto zápase hrál právě TomikuS. A údajně za něj odehrál i některé předchozí zápasy. Toto chování je nefér nejen vůči fanouškům a celé herní scéně, ale především vůči svému spoluhráči z eSuby, Harpnerovi, který se nespíš z důvodu prohry v tomto zápase neprobojoval na ASUS Finals.

Rozhodnutí kapitána eSuby,  Lukáše „Jump“ Vobeckého, bylo rychlé a jasné. Pavel „TomikuS“ Tomášek byl s okamžitou platností vyhozen z týmu a s největší pravděpodobností bude ještě potrestán banem na všechny domácí soutěže. Na jak dlouho se zatím neví.

Oficiální vyjádření Lukáše „Jump“ Vobeckého:

Za více jak 10 let, co se věnuji StarCraftu z pozice kapitána týmu, jsem už zažil několik pochybení ze strany vlastních hráčů. A pokaždé je pro mě velmi těžké se s tím vyrovnat – hráčům v týmu důvěřuji po všech stránkách. Každý člen mého týmu, v současné době eSuby, musí zapadnout mezi zbylé hráče a musí vyhovovat určitému mému pohledu na charakterové vlastnosti. TomikuS byl jeden z těch, které jsem měl rád i kvůli jejich povaze a o to více mě mrzí, že je to právě on, koho se současná situace týká. Přiznám se, že jsem to od něj rozhodně nečekal a o to více je pro mě těžší udělat onen nepopulární krok a vyloučit TomikuSe z řad eSuby.

V týmu, který mám tu čest vést, není místo pro podobné případy, pro podvádění a porušování pravidel. Pokud to je navíc vůči hráčům ve vlastním týmu, je to o to horší. Nelze to však tolerovat ani u sebelepších hráčů a i když TomikuSovy herní kvality jsou nesporné a měl před sebou, myslím si, velké výsledky, není pro něj v tuto chvíli v eSubě místo.

Věřím, že tahle situace bude pro TomikuSe velkým ponaučením a pokud se bude dál věnovat StarCraftu a dokáže se vyrovnat s nálepkou smurfingu, podobných aktivit se už vyvaruje.

„Za více jak 10 let, co se věnuji StarCraftu z pozice kapitána týmu, jsem už zažil několik pochybení ze strany vlastních hráčů. A pokaždé je pro mě velmi těžké se s tím vyrovnat – hráčům v týmu důvěřuji po všech stránkách. Každý člen mého týmu, v současné době eSuby, musí zapadnout mezi zbylé hráče a musí vyhovovat určitému mému pohledu na charakterové vlastnosti. TomikuS byl jeden z těch, které jsem měl rád i kvůli jejich povaze a o to více mě mrzí, že je to právě on, koho se současná situace týká. Přiznám se, že jsem to od něj rozhodně nečekal a o to více je pro mě těžší udělat onen nepopulární krok a vyloučit TomikuSe z řad eSuby.V týmu, který mám tu čest vést, není místo pro podobné případy, pro podvádění a porušování pravidel. Pokud to je navíc vůči hráčům ve vlastním týmu, je to o to horší. Nelze to však tolerovat ani u sebelepších hráčů a i když TomikuSovy herní kvality jsou nesporné a měl před sebou, myslím si, velké výsledky, není pro něj v tuto chvíli v eSubě místo.

Věřím, že tahle situace bude pro TomikuSe velkým ponaučením a pokud se bude dál věnovat StarCraftu a dokáže se vyrovnat s nálepkou smurfingu, podobných aktivit se už vyvaruje.“

Česká multiherní organizace eSuba tak tímto pochybením přichází o jednoho z nejlepších hráčů ve svém týmu. TomikuSovi tedy nezbývá než popřát hodně štěstí a doufat, že si z tohoto trestu odnese ponaučení. Za tenhle nespravedlivý krok rozhodně nemůže jen on, vědomě o tom totiž musel vědět také Dewa, který si i přes tento podvod brněnské finále určitě užil. Nesmíme tedy přehlížet ani jeho míru viny na tomto smurfingu.