Zavřít reklamu

Tom Clancy’s The Division – Preview

Přichází nová postapokalyptická hra Tom Clancy’s The Division.

1. 2. 2016    

New York zasáhla obrovská katastrofa v podobě pandemie. Lidé umírají hlady, žízní a vy jste povoláni americkou vládou abyste zachránili město spolu se svým týmem agentů s názvem The Division.

Prostředí

Nacházíte se v ruinách zpustošeného New Yorku. Kolem vás hoří popelnice, auta, umírají lidé a rozpadají se budovy. Obchody jsou vyrabované lidmi, kteří chtějí zachránit sami sebe, nebo svoje rodiny. To vše se stane, když si lidé nedají říct a varování před nebezpečnými bakteriemi, které se nacházejí na bankovkách a mincích neberou vážně. Kvůli lidské neopatrnosti se pandemie v New Yorku rozrostla do obludných rozměrů.

19_ConceptArt_subwayexit-1080_195960

Příběh

Den první, nemocnice jsou přeplněny a lidé nemají přístup k lékařské péči, což znamená, že umírají ve svých domovech, nebo venku na chodníku. Den druhý, absolutní kolaps dopravy, nikdo se nedostane pryč ze zamořené oblasti, tak musí zůstat v New Yorku a čekat na smrt. Den třetí, dochází jídlo, léky, studená i teplá voda. Den čtvrtý, není elektřina, plyn, benzín a ropa, v podstatě není žádná šance na přežití. New York je absolutně odříznutý od světa, aby se nákaza nešířila do celého světa.

A tak jste byli povoláni na záchranu města. Vaše jednotka byla vycvičena tak, aby vždy zasáhla v tu pravou chvíli a nepotřebovala příkazy od nadřízených. Zkrátka vám nezbývá, než se spolehnout sami na sebe. Pokud tedy chcete vrátit život zpátky do New Yorku, budete se muset pořádně snažit, protože to nebude zrovna lehké. Nezapomeňte si dát pozor na vaše přátele, kteří můžou být na blízku a kdykoliv vás probodnout, nebo střelit do hlavy.

5_screenshot_baseofoperations_195932

Mapa

The Division se jak jistě víte, odehrává v New Yorku. Mapa ve hře je okopírovaný New York ze skutečného světa, není se tedy čemu divit, že je mapa neskutečtě veliká. Pár temných uliček tam sice chybí, ale zato si vývojáři dali tu práci a udělali tam i nějakou tu podzemní síť chodeb. Při plnění misí se vám budou postupně odemykat bloky, ve kterých si můžete udělat základny. Mezi mise k odemčení bloků města patří třeba obnovení elektrického proudu, vyzabíjení nepřátel, zachránění prostých lidí.

V různých koutech mapy můžeme nacházet zbraně a všelijaké vybavení, které se může hodit. Pokud máte smůlu a nic se vám nedaří najít, nezoufejte, pořád je tu černý trh se zbraněmi, kde seženete parádní kousky. Pokud ani to není váš styl, máte ještě jednu možnost, kde sehnat zbraně a tou jsou oblasti zvané Dark Zones, to však není jen tak pro nějaké amatéry, ale jestli jste dobří hráči, tak úlovek bude stát za to, zde se totiž nacházejí nejlepší předměty ze hry.

14_ ConceptArt_Contagion_195950

Styl hry

V The Division můžete hrát sami, nebo se svými přáteli, prostory ke hraní můžete užívat dle libosti, je zde totiž otevřený svět plný zajímavých úkolů. The Division zapůsobí, hlavně co se týče grafiky, ta je totiž extrémně nádherná a do detailu propracovaná tak moc, že ani nepoznáte, jestli jste skutečně vstoupili do rozpadlého New Yorku, nebo je to pouze hra. Různé informace o vašem hrdinovi, mapa a inventář je v hodinkách, ze kterých vyskočí krásný hologram a pak si jen vyberete co potřebujete. Plněním misí získáváte XP, za které si postupně vylepšujete různé schopnosti.

7_old-AgentMap_195936

Minifilm

Ubisoft, společnost, která má na svědomí vznik The Divison, natočila s pomocí známých youtuberů 30 minutový film, který je sestříhaný ze tří minifilmů. V již sestříhaném filmu jsou tři agenti, kteří se nakonec spojí. Ubisoft na celý projekt dohlížel a zařizoval vše, co bylo k natočení filmu potřeba.

15_ConceptArt_Pandown_195952

Vydání

Tom Clancy’s The Division vyjde 8. března 2016 na Windows, PS4 a Xbox One. Ke hře si bude možné přikoupit další tři DLC, nebo si můžete koupit verzi, ke které dostanete repliku hodinek z The Division a spoustu dalších věcí. The Division není zrovna moc skromné, co se týče hardwarových požadavků, hlavně tedy paměti RAM, té je zapotřebí minimálně 6 GB, ale mezi dnešními hrami je to spíš takový průměr.

Kromě našeho preview si můžete přečíst, také naše přímé dojmy z bety The Division