Zavřít reklamu

To nejzajímavější, co se objevilo na letošním Computexu 2018

Pojďme se společně podívat na ty nejzajímavější produkty, se kterými jsme se mohli seznámit na letošním Computexu 2018.

18. 6. 2018     Zdroj

Computex 2018 je u konce a já musím uznat, že se jednalo o skvělou akci. Dočkali jsme se představení několika skvělých novinek, tedy co se hardwaru týče. Proto jsem si pro vás připravil tento shrnující článek, pomocí kterého vám zprostředkuji to nejzajímavější, co se zde událo. Přeskočme proto tyto úvodní řeči a pojďme se na to vrhnout!

Nejzajímavější CPU – AMD Zen Threadripper 2. generace

A začneme hned tím nejzajímavějším, alespoň tedy z mého pohledu. Představení nových procesorů od AMD, konkrétně Zen Threadripper druhé generace. Tyto nové procesory jsou vyráběny 12nm výrobním procesem a ponesou až 32 jader. Pamatujete si, jak jsme se ještě před pár lety rozplývali nad procesory s 8 jádry? Já ano… Dnes je to 32 jader a za pár let to bude třeba 128 jader. Pokrok nezastavíme a je velice úžasné sledovat, jak jdou tyto produkty mílovými kroky kupředu.

Nejzajímavější telefon – ASUS ROG Phone

Na trhu je nyní už nespočet herních telefonů, žádný z nich se ale ani zdaleka prozatím nepřiblížil inovačnímu ASUS ROG hernímu telefonu. Jelikož procesory všech herních telefonů běží na vysokých frekvencích, tak se zahřívají, a to byl jeden z největších problémů – až doteď. ASUS totiž přišel s převratným chlazením, tudíž vás ani po dlouhých hodinách hraní her nebudou pálit ruce z nesnesitelného tepla. A samozřejmě – čím menší teplota procesoru, tím delší dobu telefon poběží bez záseků a lagů.

Nejzajímavější notebook: Gigabyte AERO Max-Q Series

Gigabyte se rozhodl aktualizovat sérii AERO notebooků, a to pomocí nového designu s názvem Max-Q. Tento design zaručí nízkou váhu a zároveň výkon na rozdávání. Podobně jako u procesorů si ještě doteď pamatuji první herní notebooky – velké a těžké, že vám téměř zlomily záda. To pro notebooky Gigabyte AERO ale neplatí. Co se týče výkonu, tak kupříkladu Max-Q GTX 1070 poběží na procesoru i7-8750H. Další výhodou těchto notebooků je displej, který má být ve všech směrech inovativní.

Nejzajímavější zdroj: EVGA SuperNova 2000 G+

Počítačové zdroje jsou základem každé počítačové sestavy a EVGA je společnost, která to moc dobře ví. Na letošním Computexu EVGA představila 2 kilowattové zdroje a prozatím zůstává otázkou, kde obyčejný smrtelník takto výkonný zdroj využije. Těžko říct – leda byste si chtěli přetaktovat i9-7980XE až na Měsíc… a k tomu měli zapojeno několik grafických karet… a dalších x zařízení. Tento zdroj si určitě své uživatele najde, ale zcela jistě si jej nepořídíte ke klasické počítačové sestavě.

Nejzajímavější základní deska: MSI X399 MEG Creation

Pro novou, druhou generaci AMD Zen Threadripper budou potřeba taktéž nové základní desky X399. Pokud byste se rozhodli pro zakoupení nové herní mašiny, ve které by dominoval právě procesor druhé generace architektury Zen, rozhodně nevkročíte vedle, když jej osadíte do základní desky MSI X399 MEG Creation. Tato nová základní deska jednak vypadá skvěle po designové stránce, a jednak je „nadupaná“ nejnovějšími funkcemi a vymoženostmi.

BONUS: RGB kabely od Lian Li

Na závěr tady mám jednu skvělou zajímavost pro case moddery a pro ty, co mají rádi, když jejich počítačová skříň svítí všemi barvami. Společnost Lian Li na letošním Computexu představila RGB napájecí kabely. Samozřejmě nemají žádné praktické využití, jedná se spíše o jakýsi „okrasný“ prvek do vaší skříně – například ke svítícím ventilátorům či ostatním komponentům.