Zavřít reklamu

Titulu Phantom Doctrine se dočkáme již v srpnu

Strategická hra Phantom Doctrine zná konečně datum vydání. Dočkáme se v průběhu srpna.

12. 7. 2018     Zdroj

Tak konečně to máme černé na bílém. Phantom Doctrine, která kombinuje tahově taktické prvky, podobně jako série XCOM má konečně datum vydání. Nyní jsme se konečně dozvěděli, kdy tento titul vyjde. Stane se tak 14. srpna, kdy vyjde pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Poněkud netradiční strategie

Hru má na svědomí studio CreativeForge Games. Pro ně není tento žánr žádnou novinkou. Byť jejich kousek Hard West příliš neuspěl, tak se jednalo o zajímavý koncept. Hra byla zasazena na Divoký západ a inspirovala se sérií XCOM.

O co ale půjde v Phantom Doctrine? Ujmeme se role velitele tajné organizace, která nese název The Cabal a má za úkol předcházet globálním spiknutím. Autoři tvrdí, že nás čeká rozsáhlá kampaň s dobrým příběhem, která by měla vystačit na 40 hodin hraní. Nebude však nutné všechny nepřátele pobít, ale bude tu i netradiční možnost stealth hraní.

Titul nabídne obě hlavní frakce tehdejší doby. To znamená, že půjde hrát jak za agenty CIA, tak i za KGB. Rovněž by mělo být možné si přizpůsobit vlastní agenty, které půjde nakonfigurovat z předem daných možností. Nebude ale chybět hlavně multiplayer, kde bude možné si to rozdat s jiným hráčem online. V tomto případě se každý zhostí velení jedné ze skupin špionů a bude třeba zastavit tu druhou. Zvládnete to?