Zavřít reklamu

Titul Onrush propadl! Studio musí propouštět

Studio Evolution končí. Šéf studia byl propuštěn a spousta vývojářů s ním.

24. 7. 2018     Zdroj

Codemasters má trochu problém. Jejich nejnovější závodní titul Onrush není v očích zájmu hráčů. Konkrétně se jedná o studio Evolution, které dříve pracovalo pro Sony. Mají za sebou tituly jako Motorstorm či DriveClub. Bohužel již DriveClub se ukázal v samém počátku jako nedotažený titul a doháněl to až dodatečným obsahem.

Onrush je tedy poslední projektem Evolution Studios

Onrush měl přinést změnu a nabídnout hráčům adrenalinové závody u kterých by se bavili. Bohužel už z prvních materiálů nedokázala hra nijak výrazně oslnit a zaujmout. V recenzích se jí příliš nedařilo a hráčská základna ji příliš vřele nepřijala. Codemasters není spokojeno ani s prodeji, které jsou dle všeho velice nízké.

Byli tak učiněni poměrně rychlé kroky. Sám Paul Rustchynsky, který řídil vývoj jak DriveClubu, tak nyní Onrush, byl propuštěn. Studio je tak bez svého šéfa a dalších vývojářů, které bohužel také postihla výpověď. Z Evolution Studios prý zůstal jen zlomek, který bude v Codemasters vypomáhat na dalších projektech tohoto vydavatele.

Je to rozhodně škoda. Tvůrci měli dobré nápady, avšak vždy to působilo jako kdyby je nedokázaly úplně dotáhnout do zdárného konce. V tuto chvíli tak studio téměř neexistuje. Onrush zřejmě v poklidu dožije a počítá se s tím, že během pár měsíců nebude na online serverech ani kolo. Titul vyšel pro PC, PS4 a Xbox One.