Zavřít reklamu

Tintinova dobrodružství – Recenze

Netradiční Tintin v naší recenzi

18. 11. 2011    

Tato hra podle skvělého snímku režiséra Spielberga a originálního komiksu belgického umělce Remiho se právě nyní objevuje na pultech obchodů. Dospělejší hráči si Tintina budou určitě ještě dobře pamatovat a tuto hru si rádi zahrají, aby si tak připomněli jejich dětství. Nové dobrodružství zavede novináře Tintina a jeho věrného psa Filutu na cestu po odkrytí strašlivých tajemství se ztraceným pokladem a taky mezi mezinárodní intriky. Společně najdou na trhu model lodi, který je přesnou replikou ztraceného korábu Jednorožec. Následně jsou osloveni zlověstným mužem, který se zoufale snaží koupit tento model. Později však Tintin objeví, že se v modelu lodi se něco skrývá. Tím začne příběh hry.

Záhada Jednorožce

Celkově se hra prezentuje velice dobře, kombinace hraní za Tintina či Filutu je povedená, oba se budou pídit po řešeních všelijakých záhad nebo se budou snažit dostat z kdejaké nepříjemné bryndy. Hra je ve 2D a to proto, že je zaměřena pro mladou generaci nebo tu dospělejší, co ráda hrála na videohrách plošinovky typu Mária a Soníka.

Můžou si ji zahrát i tzv. příležitostní hráči, jako když se budou chtít zabavit na oslavě s kamarády nebo s přítelkyní po sobotním obědě, protože puzzle a hopsání asi nebude bavit hard-core hráče. Ale zajímavé na hře je vlastně onen mix akce, hádanek, humoru a skákání. I když je hra ve 2D a taky tak vypadá, při skákání z jednoho patra do druhého máte ale pořád dokonalou představu, že to je vlastně i 3D, kromě toho, že ve hře jsou vážně i 3D pasáže.

Dáme jim na budku

Je vám také umožněno hrát za různé postavy. Například když hrajete za Filutu, budete moci kolem čenichat, prolézávat malé úzké chodby, štěkat na krysy i potkany a taktéž vyhrabávat díry. Při hraní za Tintina, můžete všude kolem skákat a taky třeba knokautovat nepřátele. Srážení lumpů je docela švanda, protože můžete využít různé kombinace úderů. Plesknout je víkem od barelu nebo házet po nich harampádí či dokonce to zkombinovat tak, aby se vržený předmět odrazil a někoho odrovnal.

Alternativou je pak spuštěný lustr na hlavu překvapeného padoucha. Při tmě si můžete díky baterce i posvítit. Hratelnost je rozmanitá a někdy se může zdát, že se opakuje. Mechanizmy jsou však různé jako blokování kol či již zmíněná baterka. Také přidané hraní za Filutu má dost šťávy na to, aby vás dotáhlo až do konce.

Filuta vs. Krysy

Ovládací prvky jsou poměrně snadné na použití a okamžitě je lehce pochopíte. Hra je dobře vyvážená, co se týče hádanek a akce, aby naopak zůstala zajímavou. Po celou dobu se něco děje a většinu času Vám bude umožněno se rozhodnout, jak dokončit daný úkol a to buď bojem nebo se naopak potajmu dostat do bezpečí. Co se týče již zmíněných 3D pasáží, ty zahrnují pronásledování auta, šermování s piráty, střelbu z vozíku či létaní s Hydroplánem.

Hvězdy nad hlavou

Grafika je jednoduchá a krásně animovaná, doplněná komentáři i soundtrackem dle správné nálady, aby vás udržela při hraní. Dabing je taktéž skvělý, i když mimika postav krapet pokulhává, patrné to je hlavně při tom, když má být postava naštvaná nebo se má naopak smát. Sem tam také blbne kamera při otáčení.

Hra má různé prostředí jako například katakomby, zámek či loď Karaboudjan. Také hra neobsahuje násilí, neuvidíte tu mrtvoly, ale spíše žluté hvězdičky kolem hlav padlých nepřátel nebo krev či nazelenalý mozkomíšní mok, zde také nespatříte, ale spíše pelášící krysy, které vylekal Filuta.

Nikdo nebude krást mou loď

Kromě hraní příběhové linie nám Ubisoft do hry ještě přidal kooperační mód, který je zcela odlišný od původního příběhu pro jednoho hráče a filmu. A to většinou když hrajete za bizarní mysl kapitána Haddocka. Když hrajete za jeho prapředka Sira Francise Haddocka můžete procházet obrazy a odemykat předměty.

A za kapitána zase třeba rozdávat údery ze spodu. Při kooperaci musíte taky sbírat všechny mince a získávat skryté poklady podél své cesty. Narazíte na nějaké ty Bossy jako obří piráty a taky šílené úrovně, například hlavně tu co je vzhůru nohama. Spolu s mnoha postavami si můžete měnit i oblečení.

To je ale výzva

Pak je tu režim výzvy, který není tak skvělý jako kooperace, ale nabízí mini hry, které jsou založeny na sbírání či vítězném času a jsou ve 3D. Opět budete používat letadlo, šerm a střelbu. Tyto legrácky Vás po čase bohužel brzy omrzí a budete se u nich krapet nudit. Hra nabízí i některé bonusy, které se Vám budou určitě líbit. Můžete si tak přehrát zajímavé cutscény nebo si odemknout biografii postav.

Hra – Tintinova dobrodružství je sice určena mladší generaci, ale je velice zábavná a vtipná. Zároveň obsahuje miny hry i kooperaci a některé velice poutavé částí příběhu Vás strhnou až do konce. Grafika společně s hudbou a dabingem jsou velice skvěle udělány.

Klady

- Animovaná grafika
- Poutavá hudba
- Bravurní dabing
- Pejsek Filuta
- Kooperační mód

Zápory

- Občasný stereotyp
- Krátká hrací doba
- Zmatená kamera

Hodnocení: 70%