Zavřít reklamu

THQ Nordic kupuje vydavatelství Koch Media (Saints Row, Metro)

Máme tu jeden až ironicky komplikovaný příběh z herního byznysu.

14. 2. 2018    

Čas od času se v herním průmyslu odehraje veliký nákup. Jeden takový v roce 2013 uskutečnila německá mediální společnost Koch Media (vlastník vydavatelství Deep Silver, tedy např. Dead Island nebo včerejší české Kingdom Come: Deliverance), kdy zakoupila od krachující americké společnosti THQ tým Volition (série Saints Row) a práva na videoherní Metro, později také IP Homefront. Zatím doufám chápete, protože to bude ještě složitější.

Švédská společnost Nordic Games l.p. 2011 založila ve Vídni svou pobočku, přičemž prakticky ihned poté zakoupila dvě nepříliš známá vydavatelství, JoWood Entertaiment a DreamCatcher Interactive.  Nyní se nám příběhy začínají propojovat. Když se totiž v roce 2013 likvidovalo THQ, Nordic Games skoupili vše, co si Deep Silver a jiní nerozebrali, tedy franšízy Darksiders, Red Faction a.j. O rok později také samotný název THQ. Stále ještě Nordic Games v r. 2015 představili ve spolupráci se studiem Piranha Bytes RPG Elex. Jelikož ale Nordic Games nejspíš nebylo dostatečně zvučné, firma využila vlastnictví značky THQ a v r. 2016 se přejmenovala na… THQ Nordic. Pod tímto názvem vydavatelství proto vyšlo loni ELEX.

A nyní k samotným novinkám. THQ Nordic (do r. 2016 Nordic Games) k dnešnímu dni zakoupila celou společnost Koch Media, tedy vlastníka Deep Silveru. Čili ano, chápete to správně. THQ zkrachovalo → Koch skoupil většinu majetku THQ, Nordic Games značku THQ a zbytek → Nordic Games se přejmenovalo na THQ Nordic → THQ Nordic koupilo Koch Media. Trošku matoucí, ale je to tak. Žádné změny se však s tímto nákupem neplánují, takže vydání nového Metra Exodus není ohroženo. A to je pro nás to nejpodstatnější…