Zavřít reklamu

The Surge 2 bylo oznámeno, vyjde příští rok – AKTUALIZOVÁNO

Focus Home Entertainment oznámilo na příští rok pokračování loňského hardcore RPG The Surge + platformy.

7. 2. 2018    

Oznámení pokračování The Surge přichází poměrně brzy jako blesk z čistého nebe.

Předchozí titul od studia Deck13, Lords of the Fallen, byl ve všech směrech průměrný a kvalit svého vzoru, tedy Dark Souls ani zdaleka nedosáhl. The Surge mělo setrvat v žánru souls-like RPG, ale zároveň přinést trochu inovace svým sci-fi zasazením a systémem zasahování jednotlivých končetin.

Květnový titul však stejně dopadl jen lehce nadprůměrně (Metacritic 73 %), přičemž zážitek trochu vylepšilo DLC A Walk in the Park, a hráče mimo milovníky žánru hardcore RPG příliš neoslovila. Francouzský vydavatel Focus Home se i přesto rozhodl dát pokračování zelenou.

Po vizuální stránce nemáme k dispozici nic víc než než artwork z náhledu článku, ale vydavatel říká, že se dvojka odehrává v úplně odlišném prostředí, a soubojový systém byl vylepšen. Oficiální znění je takovéto:

„The Surge 2 si ponechává prvky, které fanoušci a kritici na hře milovali, tedy náročný soubojový systém se zaměřováním končetin a hluboké možnosti vývoje postavy, zatímco je dále posouvá a vylepšuje. The Surge 2 se odehrává v úplně novém prostředí – rozlehlém zničeném městě, jehož level design může být větší a ambicióznější díky vylepšenému FLEDGE enginu studia Deck13. Soubojový systém je nyní ještě taktičtější a brutálnější než předtím díky rozšířenému končetinovému systému. Aby toho nebylo málo, více zbraní, schopností, implantátů a dronů dává hráčům možnost vybudovat si postavu podle svého, zatímco se budou prosekávat velkou paletou nových nepřátel a bossů.“

Zatím The Surge 2 vypadá jako pokračování, které vezme základ předchůdce, rozšíří jej a vylepší. To je totiž přesně to, co The Surge potřebuje.

The Surge 2 se objeví v průběhu příštího roku na PS4, Xbox One a PC.