Zavřít reklamu

The Invincible je filozofická sci-fi adventura od tvůrců Zaklínače

Tým polských odpadlíků pracuje na ambiciózním next-gen projektu podle knihy Stanislava Lema.

16. 9. 2020     Zdroj

The Invincible - hráč utíká před obřím robotem

Polské nezávislé studio Starward Industries, složené z řady vývojářských veteránů se zkušenostmi z vývoje třetího Zaklínače nebo Cyberpunku 2077, oznámilo sci-fi adventuru The Invincible. Hra na motivy románu od Stanislava Lema (známého především knihou Solaris) nás vloží do role astronauta, který má na záhadné planetě za úkol najít posádku své vesmírné lodi.

Na hru vývojáři zatím lákají pouze hudební ukázkou její atmosféry a množstvím obrázků. Šéf studia Marek Markuszewski zmínil, že příběh hry mí mít filozofický přesah. Pro vývoj hry prý byly stěžejní zejména myšlenky transhumanismu – myšlenkového proudu, který podporuje využití technologických inovací k úpravě schopností člověka.

Tým se ale paradoxně nejvíce inspiruje u fantasy, jmenovitě třetím Zaklínačem, specificky jeho zpracováním herního světa. The Invincible má sice nabídnout znatelně menší herní prostředí, zato ale kvalitativně srovnatelné s úspěšným RPG od CD Projektu. K tomu má hře pomoci i laserové zaměření na next-gen konzole. The Invincible vychází na PC, Playstation 5 a Xbox Series X někdy na konci roku 2021.