Zavřít reklamu

Test Drive Unlimited 2 – Preview

Pachem spálených gum okořeněné preview na Test Drive Unlimited 2!

18. 6. 2010    

Když v roce 2007 vyšel Test Drive Unlimited, celá závodní obec opět naleštila své hřebce pod kapotou a s nadšením a chválou se nechala unášet skvělou hratelností závodního MMO, které nabízelo nespočet vozů, obrovské možnosti měření sil s ostatními závodníky a v neposlední řadě i stovky kilometrů silnic. Postupem času jste ale jako hráč došli k závěru, že závodění je sice super a vše kolem něj je propracované do nejmenšího detailu, ale nic ostatního už ve hře nenajdete. A to je u závodního MMO značný nedostatek. Proto vývojáři z Eden Games přichází s druhým dílem, kde se chtějí z předchozích chyb poučit.

S kolegy se lépe táhne!

Velkou roli bude mít v TDU 2 sociální složka. Zakládat budete moci s ostatními hráči závodní kluby, mezi kterými pak budete pořádat závody a zvyšovat, nebo naopak snižovat tak vzájemný respekt. Ze společné kasy si pak budete moci zakoupit jeden speciální vůz, který si jako jednotlivec pořídit nemůžete a který bude určen ke společnému užívání všech závodníků z klanu. Získávání nových přátel bude hrát také velkou roli. Především při zvyšování své pověsti mezi ostatními jezdci a nebo i při prozkoumávání okolí, kdy do jednoho vozu budou moci usednout vaši přátelé, kteří se tak stanou bezprostředními diváky závodu, nebo klidně i samolibého ježdění po městě. Obrovskou chybou prvního dílu kterou byly postavy hráčů a jejich možnosti se snaží dvojka napravit. Ne všechno vypadá ale tak, jak by jsme si přáli. Svou postavu sice můžete vzhledově upravovat až běda, samotný pohyb postav ale vypadá v současnou chvíli příšerně, soudě podle ukázek z hraní na letošní E3. Navíc se s nimi budete moci pohybovat stále jen v předem určených prostorách. Co naopak vžene úsměv do tváře jsou možné aktivity vašich avatarů. S utrženými penězi ze závodů, které jste ještě nestihli nacpat do svých čtyř-kolových miláčků, můžete naložit hned několika způsoby.

S penězi můžete všechno a v TDU2 to tak rozhodně bude

Pro sebe, své přátele a své vozy budete moci nakupovat garáže, domy, pokoje, apartmány, či například plachetnice a jachty. Zde utrácení nekončí, vše totiž můžete vybavit vlastním nábytkem, dekoracemi, květinami, zkrátka takové malé závodní The Sims. Mít však v MMO hře něco, s čím se nemůžete pochlubit ostatním, zkrátka nemá smysl, proto všechny domy a další obytné prostory budou přístupny i vašim přátelům. Třešničkou na dortu pak je pořádání párty, na kterou můžete pozvat až 32 hráčů. Počkat si na večer a uspořádat tak večer pro své přátele může být příjemným zpestřením závodního dne. Dne, který ale v TDU 2 trvá dvě a půl hodiny, může se tak lehce stát, že klidně propaříte celou noc. Nový díl si žádá i nové herní prostředí a tak se z klidného Oahu přesuneme na slunečnou Ibizu. Názvem však spojení s realitou nekončí. Celý ostrov je vymodelován nachlup stejně jako jeho skutečný jmenovec, což je způsobeno především využitím satelitních snímků celého ostrova. Ten pak nabídne 930 km silnic, z toho 310 km speciálně pro terénní vozy. TDU2 totiž nově nabídne kategorii 4×4, a tak prašné polní cesty vítáme s plnou náručí. Kdo by neměl dost, může prostřednictvím letiště docestovat na Oahu, která nabízí 600 naprosto nových a neokoukaných kilometrů silnic.

Hotový vozový park

S tak obrovským herním prostředím přichází i spalující chuť objevovat nové a nepoznané končiny. Za takové průzkumné projížďky vás hra dokonce odmění. Zkušenostní body které získáte za objevování nových končin a vraků aut různě po ostrově se velmi hodí při budování respektu mezi ostatními hráči. Navíc, z objevených vraků aut, které následně můžete opravit se může vyklubat i nové závodní auto. Většinu z takových vraků totiž v autosalonu nenajdete. Většinu z 208 vozidel, které hra obsahuje ale ano. U tohoto čísla však počet vozů nekončí, vývojáři ihned po vydání hry počítají s několika DLC balíčky obsahující mimo jiné i nové vozy. Tušíte-li že TDU2 nabídne bohaté možnosti vizuálního tuningu, jak se na správnou závodní hru patří, budete asi zklamáni. Zkrášlit si svého miláčka polepy, upravovat barvy a odstíny skel jsou sice nutné samozřejmosti, zde ale ve výčtu končíme. Podle posledních informací se úprav karoserie nedočkáme, což je u závodní hry takovéto velikosti značné mínus.

Seznam hratelných módů nedoznal nijak velkých změn. Vše z předešlého dílu zůstalo prakticky beze změn, přibyl však nový mód Follow the leader. Jeden ze skupiny jezdců se dozví cíl své jízdy, kam se má přes několik daných checkpointů co nejrychleji dostat. Ostatní, kteří ale nemají tušení kam jedou, musí vedoucí auto následovat. Důležitá pak bude spolupráce a komunikace mezi hráči, jak se tento mód ujme se dozvíme až po vydání hry, kdy ho odzkouší sami hráči. Test Drive Unlimited 2 se dočkáme v únoru 2011 na PC, Xbox 360 a PlayStation 3.