Zavřít reklamu

Tank mezi smartphony: Seznamte se s CAT S42

Komerční sdělení

27. 7. 2020    

Smartphony jsou mnoha lidmi považovány za křehké kousky elektroniky, které žádné tvrdší zacházení či drsnější podmínky nevydrží. Pravdou však je, že mnohé smartphony nemají s tvrdým zacházením žádný problém, jelikož jsou konstruovány de facto jako tanky – tedy vysoce odolně. Jedním takovým kouskem je i CAT S42, který si v následujících řádcích problížíme. 

Přestože se jedná o androidí telefon, vzhledem ke svým parametrům si prostor na našem magazínu rozhodně zaslouží. Jedná se totiž o jednoho z králů odolných telefonů dnešní doby. Telefon nabízí 5,5” IPS displej s parádním rozlišením 1440 x 720, čipset Mediatek MT6761D, 3 GB RAM, 32 GB interní paměti či slot pro microSD karty o kapacitě až 128 GB. Co se týče jeho “odolných vlastností”, jedná se o vůbec nejtenčí odolný telefon na světě. Jeho tloušťka je totiž velmi příjemných 12,7 mm při výšce 161,3 mm a šířce 77,2 mm. S42 se může pochlubit certifikací IP68, díky které je odolný vůči prachu i vodě a to až do 1,5 metru. Díky svému relativně robustnímu tělu navíc telefon odolá opakovaným pádům na zem z výšky 1,8 m, což není rozhodně málo. Obávat se příliš nemusíte ani poškození displeje – telefon totiž disponuje displejem Gorilla Glass 5, které je vysoce odolné vůči škrábancům i poškozením způsobeným pádem. 

U odolných telefonů je velmi důležitá i výdrž jejich akumulátorů. I ta se povedla CAT na výbornou, jelikož díky baterii s kapacitou 4200 mAh vydrží telefon celé dva dny ostrého provozu, což není v žádném případě málo. Při méně intenzivním používání se pak samozřejmě člověk dostane na hodnoty ještě lepší. Pokud tedy sháníte telefon, na který se budete moci skutečně spolehnout vždy a všude, právě jste jej našli.