Zavřít reklamu

Taktická strategie Dragon Quest Tact vyjde na konci ledna na Android a iOS

Legendární RPG série dorazí v nové podobě na smartphony.

14. 1. 2021     Zdroj

Taktické RPG Dragon Quest Tact má za sebou v domovském Japonsku úspěšné vydání. Hru si v země vycházejícího Slunce stáhlo přes deset milionů hráčů. Západní verze mobilního spin-offu populární série dorazí na Android a na iOS 27. ledna.

Dragon Quest Tact je v jádru taktickou strategií ve stylu dalších japonských značek jako Fire Emblem nebo Advance Wars. Spin-off se tak odklání od tradiční RPG formule hlavní série. Dragon Quest však má s odklonem k jiným žánrům svoje zkušenosti. Tact ovšem zůstává věrný jednomu z klíčových prvků série, a to sbírání monster, které v hlavní linii her existuje již od roku 1994.

Hra bude k dispozici zcela zdarma s volitelným modelem předplatného. To Dragon Quest Tact přejmenovává na „The Passport“. Pokud se dokážete každý měsíc rozloučit se zatím nespecifikovanou částkou, aplikace vám nabídne hladší průchod hrou. Platící hráči si budou moci užívat zrychlení tahových soubojů, získávání většího množství zkušeností a více příležitostí k získání herní měny.

Ke hraní Dragon Quest Tact se můžete předregistrovat na Google Play i na App Storu. Hra vychází na pbě platformy 27. ledna.