Zavřít reklamu

Takhle vypadá uživatelské prostředí Xbox Series X

Nová tvář xboxového ekosystému pokračuje v minimalistických tradicích

19. 8. 2020     Zdroj

Uživatelské prostředí nového Xboxu nabízí minimalistické dlaždice.

Microsoft na svém blogu zveřejnil obrázky z uživatelského prostředí Xbox Series X. Moderně vypadající snímky neodhalují pouze uživatelskou zkušenost na konzoli. Podobným redesignem prochází celý xboxový ekosystém. Úprava se tak týká i aplikací na PC, mobilních zařízení i nadále podporovaného Xbox One.

Firma slibuje jako nejdůležitější vlastnost nového prostředí Xbox Series X zejména rychlost. Rychlost reakce a načítání aplikací prošly metodickým měřením, takže Microsoft se může ohánět konkrétními čísly. Na domovskou obrazovku se dostaneme během startu konzole za polovinu času, během hraní se čas sníží o třetinu. I přes všeobecné zrychlení se ovšem vývojářskému týmu podařilo ušetřit čtyřicet procent operační paměti.

Tahákem má být také integrace ekosystému v rozdílných platformách. Spojení konzole s mobilním telefonem při posílání zpráv však působí jako přirozená evoluce technologických možností, spíše než revoluce. Rozšíření nového designu mezi uživatele proběhne společně s vydáním nového Xboxu, jež se má dle různých zvěstí odehrát již na začátku listopadu.