Zavřít reklamu

Tablety od Applu dostanou u her podporu myší a klávesnic

I fanoušci Applu si přijdou brzy v otázce her na své.

25. 6. 2020     Zdroj

Tablety od Applu nejsou mezi hráči v žádném případě vyhledávané. To proto, že na nich dlouhé roky neběžely žádné větší AAA tituly, ale také kvůli dlouhodobé nemožnosti k nim připojit periferie či herní ovladače, díky kterým by na nich bylo možné hrát jako na počítači. To se však už letos na podzim změní. Poté, co vloni Apple vnukl svým produktům podporu herních ovladačů od Xboxu a PlayStation totiž chystá dát iPadům podporu klávesnic a myší u her.

Díky podpoře, která byla oznámena v průběhu vývojářské konference WWDC, bude možné hry z iPadu ovládat de facto jako na počítačích. Celá podpora má však jeden velký háček a to sice ten, že výrazně závisí na vývojářích a jejich postoji k celé novince. Hry totiž bude samozřejmě pro ovládaní na myši a klávesnici nutné optimalizovat, což bude právě na nich. Pokud však usoudí, že je tato vychytávka k ničemu, přijde podpora vniveč. 

Těžko v tuto chvíli bohužel říci, jak se k podpoře myší a klávesnic vývojáři postaví. Když totiž Apple přidal vloni podporu herních ovladačů, do její implementace se příliš nehrnuli. Na druhou stranu, mnohé hry by se mohly stát právě díky této vychytávce výrazně hratelnější, na což by mohli právě vývojáři slyšet. Vše však v tomto směru ukáže až čas.