Zavřít reklamu

Studio Remedy plánuje pokračovat v sérii Alan Wake

Studio Remedy by se jednou rádo vrátilo ke značce Alan Wake. Zatím ale neví, kdy k tomu dojde.

22. 6. 2018     Zdroj

Alan Wake

Na letošní E3 se Remedy vytasilo se svým novým titulem. Z tajemného P7 se nakonec vyklubala hra s názvem Control. Ta dorazí v příštím roce na PC, PS4 a Xbox One. Nejde tedy o exkluzivní titul Microsoftu, ale produkci samotného studia. Nyní se někteří zaměstnanci nechali slyšet, že by se rádi vrátili k univerzu Alan Wake.

Vyjádřil se k tomu naplno jeden ze zaměstnanců, a to Mikael Kasurinen, ten řekl: „Vlastníme veškerá práva na Alan Wake. Jde o hru, která je nám velmi blízká a máme ji rádi. Všichni v Remedy chceme vidět pokračování. Chci to říci nahlas. Dále už ale nemohu mluvit. Uvidíme, co se stane, ale my rozhodně chceme pokračování.“

Zřejmě záleží na rozhodnutí Sama Lakea

Důležitým zjištěním je tedy to, že práva na značku Alan Wake vlastní studio Remedy, nikoliv Microsoft, jak si spousta z nás mylně myslela. To je velmi pozitivní zjištění. Otázkou zůstává, pokud by vlastnil práva Microsoft, zda by už druhý díl nebyl dávno venku? To se však asi nedozvíme. Remedy vydalo jako svůj poslední titul Quantum Break, ten se však nesetkal s příliš kladnou odezvou a velkým nadšením.

Nyní to tedy zkusí se hrou Control, která je předchozí hře v mnoha ohledech podobná, ale můžeme očekávat výraznější změny v konceptu. Ostatně například hraná videa, která sloužila u Quantum Break jako doplnění k příběhu u Control určitě nebudou. Právě nad nimi hráči zlomili hůl úplně. Zejména když každé z nich mělo více než 20 minut a mnohdy se v něm ani nedělo nic podstatného. Tak snad to tentokrát dopadne lépe a doufáme, že i Alan Wake se jednou vrátí.