Zavřít reklamu

Studio Insomniac zatím neplánuje vývoj titulu Resistance 4

Resistance 4 v tuto chvíli není v plánu. Je šance, že se k ní studio ještě vrátí?

6. 8. 2018     Zdroj

Resistance: Fall of Man byla jednou z prvních her, která se vůbec objevila na konzoli PlayStation 3. Za hrou stálo populární studio Insomniac, které má na svědomí také sérii Ratchet and Clank a za měsíc se dočkáme nového Spider-Mana z jejich dílny. Fanoušci nyní zjišťovali, zda se dočkáme po této komiksové záležitosti Resistance 4.

Resistance 4  aktuálně není v přípravě

Komunitní manažer James Stevenson se k tomu vyjádřil následovně: „Myslím, že pokračování Resistance není na pořadu dne, alespoň ne nyní. Ale co mě roky v herním průmysly naučily je to, že nikdy nesmíte říkat nikdy. Vím, že z dob PS3 má tato série spoustu fanoušků, ale bohužel zatím nemáme žádné plány ohledné případného pokračování této střílečky.“

Další Resistance se tak ve studiu rozhodně neplánuje. Dá se předpokládat, že dalším titulem by mohl být zcela nový Ratchet či pokračování Spider-Mana. Jednou z možností je pak i jiný hrdina od Marvelu. PlayStation 5 bude potřebovat silné tituly, ale série Resistance jej v prvopočátku nepodpoří. Hlavním problémem je fakt, že ačkoliv Resistance 3 byla velmi kvalitní, tak o ní hráči příliš nejevili zájem.

Varianta jak stvořit další díl tu však je. Vše je na Sony. Pokud ona odklepne další díl, tak jej může vytvořit i jiné studio. V rámci série už se tak stalo v případě Resistance: Burning Skies pro PS Vita a rovněž u titulu Resistance: Retribution, který vyšel pro starší PSP.

Na jednu stranu je to určitě škoda, ale chápeme, že Sony dává aktuálně přednost jiným značkám a projektům. Nicméně bychom se klidně vsadili, že se do světa Resistance časem ještě podíváme.