Zavřít reklamu

Studio Guerilla Games, zodpovědné za hru Horizon Zero Dawn se zásadně rozroste

Ve studiu Guerilla Games dojde k velké expanzi. Nabere totiž velké množství nových lidí.

19. 7. 2018     Zdroj

Není pochyb o tom, že titul Horizon Zero Dawn byl ohromným úspěchem v minulém roce. Prodalo se jej přes 7 milionů kusů, ačkoliv šlo o zcela novou značku. Studio Guerilla Games překvapilo, když se postaralo i o jinak tematickou hru, než byl KillZone. Tvůrci sídlí v Amsterdamu, nicméně nyní přichází velká expanze a hodně se toho změní.

Studio Guerilla Games bude mít více prostoru pro vývoj

Dojde k přesunu studia. Stále zůstane v Amsterdamu, ale potřebuje ke svému růstu větší prostory. Aktuálně pro studio pracuje 250 lidí a rozšíření přinese dalších 150 volných pozic. Šéf studia Hermen Hulst k tomu dodává: „Na Horizonu jsme dělali 6 a půl roku, což je opravdu moc. Chceme vydávat hry každé dva až tři roky. Do toho počítáme jak nové značky, tak pokračování našich existujících titulů.“

Tím v podstatě potvrzuje to, co se očekávalo. Studio nejspíše pracuje na pokračování titulu Horizon Zero Dawn. Již dříve Guerilla potvrdila, že je spousta příběhů, které se dají z tamního světa vyprávět. Totéž ale platí v podstatě i pro KillZone ke které se chce studio také vrátit. Ideální čas pro obě značky je pak příchod konzole PlayStation 5.

Minimálně jedna z těchto her se při startu nové konzole určitě objeví. Guerilla Games na letošní E3 chyběly, neboť nebylo prozatím co ukazovat. Předpoklad je, že vývoj dalšího titulu či titulů začal ihned po dokončení hry Horizon Zero Dawn. Více se zřejmě dozvíme až v příštím roce. Doufejme, že i další tituly budou podobné kvality jako tomu bylo u předchozích.