Zavřít reklamu

Studio Avalanche zakoupila společnost Nordisk Film

Studio zodpovědné za série Just Cause či hru Mad Max bylo koupeno společností Nordisk Film.

31. 5. 2018     Zdroj

Poněkud nečekaně došlo k zajímavé akvizici na poli herních studií. Avalanche Studis bylo zakoupeno společností Nordisk Film. Co to znamená a jaké změny může studio očekávat? Jsou snad některé z jejich produktů v ohrožení?

Pokud vám název studia nic neříká, tak určitě si vzpomenete na hry, které patří do jejich produkce. Mezi ně patří celá série Just Cause, Mad Max a nyní ve spolupráci s Bethesdou také chystané RAGE 2. Společnost Nordisk Film je známá především produkcí filmovou, ale i tak se drobně angažuje v herních projektech.

Co se pro Avalanche Studios změní?

Část studia Avalanche totiž firma zakoupila již v roce 2017 a nyní dokončila celý převod. Navíc se stará ve Skandinávii o vydávání některých Playstation titulů. Mezi jejich filmy patří Kon-Tiki, A War, Land of Mine či Testament of Youth. Pro studio Avalanche se tím ale nic nemění, jak bylo doplněno, tak činnost týmu to nijak neovlivní.

I nadále se hodlá soustředit na své exkluzivní značky. Dle nedávných úniků to navíc vypadá, že nás na E3 kromě RAGE 2 čeká odhalení také hry Just Cause 4. Převod pod křídla norské společnosti bude kompletní na začátku příštího měsíce a bude zajímavé sledovat, jak to studiu pomůže v rozvoji. Nabízí se i možnosti značného rozšíření, díky čemuž bude schopno se věnovat více projektům najednou.

Ostatně tomu napovídá i fakt, že nedávno bylo otevřeno další studio ve Švédsku, které má vypomáhat s vývojem budoucích projektů. Spolupráce s Bethesdou je rovněž zajímavá a RAGE 2 by se dle všeho mělo dostat na trh začátkem roku 2019 pro PC, Playstation 4 a Xbox One.