Zavřít reklamu

Steam vyhlásil válku podvodníkům. Jen za minulý týden jich zablokoval téměř 100 tisíc

Nepodvádějte. Steam vás jinak nemilosrdně zablokuje.

23. 7. 2018     Zdroj

Steam

Jistě mi dáte za pravdu, když řeknu, že podvodníci na online hrách, kteří se mohou kvůli své neschopnosti s ostatními hráči jen za pomocí různých hacků, dokáží požitek z hraní pořádně znechutit. Nic totiž není horšího, než hráč, který evidentně porušuje pravidla, ale nic si z toho nedělá, suverénně kraluje hře a vám poctivým nezbývá nic jiného, než zatnout zuby a přetrpět jej nebo se ze hry odhlásit. Tento problém však není naštěstí lhostejný ani samotným herním společnostem, které se proti němu snaží bojovat, seč to jen jde. Skvělým příkladem je i hon Valve na tyto nepoctivce. 

Hon Valve odstartoval na Steamu minulý týden ve středu a nutno říci, že skutečně ve velkém stylu. Jak jinak byste totiž ohodnotili to, že na konci týdne bylo zablokovaných více než 95 tisíc účtů, jejichž vlastníci podváděli ve hrách Ark: Survival Evolved, v titulech Call of Duty, Counter-Strike: Globa Offensive, Dota 2, Team Fortress 2 a několika dalších. 

Nikdo neunikne

Jen ve středu zablokovalo Valve, respektive jeho anti-cheatovací systém na 28 tisíc účtů. Pořádný masakr přišel však o den později. Na konci čtvrtka totiž svítilo na ukazateli zablokovaných účtů v sídle Valve neuvěřitelných 61 490 účtů, což je historicky největší počet zablokovaných účtů Steamu v jeden den. Kdybyste pak sečetli všechny zablokované účty z minulého týdne, dostanete se na více než 95 tisíc, což je opravdu obrovské číslo. Díky této čistce by však měly být nyní hry alespoň částečně očištěny od podvodníků. Navíc se dá předpokládat, že podobný hon bude ještě nějakou dobu trvat, což by mohlo odradit i ty hráče, kteří nad podváděním teprve uvažovali. 

Snad se tedy Valve podaří své hry skutečně výrazně pročistit a slušným hráčům tím dokáže, že se jich váží a jejich herní zážitek je pro něj tou nejdůležitější věcí.