Zavřít reklamu

Star Wars od Respawn příští rok, Battlefront III odložen na neurčito

Další plány EA.

31. 1. 2018    

Jak jsme již dnes informovali, EA odhalilo své plány se dvěma velkými tituly. Nyní však přinášíme novinky o dalších dvou hrách od tohoto vydavatele.

Autoři Titanfallu, Respawn Entertainment, pracují už delší dobu na další hře ze světa Star Wars – pozor, nejedná se o zrušený titul od studia Visceral Games (také pod EA), ale o akční adventuru ze třetí osoby, zasazenou do jiného období dějin Star Wars univerza, než na které se EA zatím soustředilo. Tato hra by mohla vyjít někdy ve fiskálním roce 2020, tzn. mezi dubnem 2019 a březnem 2020 – zachoval by se tak cyklus jedné Star Wars hry za dva roky.

Tou poslední byl letošní Battlefront II, který se stal terčem obrovské kritiky kvůli mikrotransakcím. EA si stále trvá na svém a tvrdí, že nejde o gambling. Do hry neustále přidává nový obsah, a samotná hratelnost je dostatečně zábavná, takže pokračování zatím není v plánu.

Výsledek obrázku pro star wars respawn

To také souvisí s taktikou EA, kdy chce své hry vydávat jako služby – tedy podporovat jeden titul po dlouhou dobu. Další takovou vlaštovkou je Anthem, který byl odložen na příští rok. To by nejspíš posouvalo Star Wars od Respawnu až na rok 2020, pokud si nechce americký vydavatel zopakovat nešťastnou situaci s Titanfallem od stejného studia, kdy se dva žánrově podobné tituly kryly svým měsícem vydání (Titanfall 2 byl i přes své nesporné kvality zastíněn vyhypeovanějším Battlefieldem 1).

Vzhledem k tomu, že druhý Battlefront II vyšel nedávno a daří se mu, dává tato taktika smysl. Na Star Wars od talentovaných Respawn se autor článku těší.