Zavřít reklamu

Square Enix už nebude vytvářet mobilní sérii GO

Společnost Square Enix končí s vývojem mobilních her ze série GO.

4. 6. 2018     Zdroj

Přichází celkem překvapivá zpráva. Dle nás velmi povedené tahové hry ze série GO od Square Enix již nebudou vyvíjeny. Dočkali jsme se tak zajímavých kousků, jako Hitman GO, Lara Croft GO a Deus Ex GO. Tyto hry byly primárně vyvíjeny pro mobilní zařízení, ale následně se dočkaly portů pro hlavní konzolové platformy.

Square Enix Montreal, jako studio zodpovědné za tyto hry však oznámilo, že další hry se v tomto formátu již nechystají. Potvrdil to sám šéf studia Patrick Naud. Řekl k tomu: „Je zde více a více kvalitních her zdarma. Tím pádem je méně a méně lidí, kteří jsou ochotni vyzkoušet něco, za co budou muset zaplatit.” Lidé si dle něho také touží nejdříve hru vyzkoušet, než za ní plnohodnotně zaplatí, což u těchto her není příliš možné.

Pro tento typ her nebyl dostatek zákazníků

Navzdory tomu, že šlo o velmi dobré a také velmi úspěšné tituly, tak se zkrátka dalších nedočkáme. Je to dáno tím, že za ni ve finále bylo ochotno zaplatit jen malé procento hráčů a většina si je případně sehnala ilegálním způsobem. Okruh zákazníků tak byl velmi malý. Naud však dodává, že to neznamená úplný konec pro jejich mobilní tvorbu.

Hry pro mobilní zařízení je i nadále baví vyvíjet a rádi by přinášeli ty nejlepší tituly, které pro mobily mohou být dostupné. Údajně zvažují i možnosti vytvoření zcela nového žánru, tak se necháme překvapit. Nutno uznat, že jejich kreativita je opravdu velká a na další hry se vážně těšíme. Snad tedy uspějí více, než tomu bylo v případě GO série. Ta nám ale rovněž bude dost chybět.