Zavřít reklamu

Společnost TCL CSOT na veletrhu CES 2021 představila dva typy ohebných displejů

Tisková zpráva

21. 1. 2021    

OLED Scrollable Screen

Tisková zpráva: Společnost TCL CSOT oznámila v rámci veletrhu CES 2021 uvedení dvou průlomových produktů. Jsou to 17palcový tištěný rolovatelný displej OLED a 6,7palcový rolovatelný displej AMOLED. Společnost TCL CSOT je dceřinou firmou společnosti TCL Technology a má za cíl přinášet inovace na poli polovodičových displejů.

Ohebný 17palcový tištěný rolovatelný displej OLED má tloušťku pouhých 0,18 mm a je jedinečným příkladem technologie pro velké ohebné displeje. Plně rolovatelný, jako malířské plátno, a přenosný displej se vejde doslova kamkoli.

AMOLED Rollable Screen

Displej využívá vlastní TCL CSOT špičkovou ink-jet technologii tisku a přináší 100% barevný gamut s výrazně vylepšenou kvalitou obrazu. Displej najde široké využití u ohebných televizorů, zahnutých a skládatelných monitorů a průhledných reklamních displejů.

Tato OLED RGB zařízení jsou vyráběna s vysokou přesností s využitím technologie ink jet printing a bez použití kovové masky. Výsledkem je cena, která je o 20 % nižší než u displejů vyráběných tradiční technologií. Tato nová technologie je vhodnější pro velkoformátové displeje a pro hromadnou výrobu.

Přenosný rolovatelný 6,7palcový AMOLED displej nově definuje standardní formát chytrých telefonů. Pomocí rolovatelného AMOLED displeje může být telefon pouhým dotykem prstu zvětšen z formátu 6,7 palců na 7,8 palců, přemění se na tablet a přinese zcela nový uživatelský zážitek díky snadnému a adaptabilnímu uživatelskému rozhraní. Chytrý telefon tak může být tenčí než 10 mm, výrazně tenčí než skládací chytrý telefon.

Díky vylepšenému řešení flexibilního displeje je poloměr navíjení pouhé 3 mm a je doplněný speciálním zasouvacím mechanismem. Jednoduchým kontaktem tlačítka původně svinutý a skrytý displej může být vysunut a roztažen. Celková zobrazovací plocha se tak zvětší. Odolnost vysouvacího mechanismu je až 100 000 opakování. Softwarové rozhraní může být nastaveno pro ovládání jednou rukou nebo pro multitasking.

Zpráva publikovaná společností DSCC (Display Supply Chain Consultants) zdůraznila obrovský potenciál na trhu zobrazovacích panelů. Ve zprávě o vývoji trhu s OLED technologiemi společnost DSCC předpovídá, že trh s technologiemi AMOLED vzroste v letech 2019 až 2024 z 951 milionů USD na 2,69 miliardy USD ve složené roční míře 23 %. V jiné zprávě2, týkající se technologií a dodávek skládacích a rolovatelných displejů, předpovídá DSCC od roku 2020 do roku 2025 růst 80 % ve složené roční míře s obratem, který dosáhne 105 miliard USD.

Společnost TCL CSOT se zaměřuje na technologie mini-LED, micro-LED a OLED/QLED. Produktové portfolio zahrnuje velké, malé a středně velké zobrazovací panely a dotykové moduly, interaktivní tabule, videostěny, displeje pro automobilový průmysl a herní monitory. Díky tomu vytváří výrazné přínosy na globálním trhu zobrazovacích panelů. Za jedenáct let se z TCL CSOT stal jeden z klíčových hráčů ve vývoji technologií u polovodičových displejů.

V buducnosti se bude TCL CSOT výrazně podílet na nových aplikacích pro zobrazovací technologie. Společnost bude posilovat svoji spolupráci v rámci celého obchodně výrobního a prodejního řetězce v tomto odvětví a bude se orientovat na mikrosystémy u zobrazovacích panelů, na nové materiály a klíčové komponenty. TCL CSOT se stane součástí vznikajícího odvětvového ekosystému polovodičových displejů.

Komentáře nejsou povoleny.