Zavřít reklamu

Společnost Synology® využívá obaly z plastu recyklovaného po spotřebitelích

Tisková zpráva

22. 8. 2019    

Společnost Synology Inc. využívá v produktech NAS recyklované plasty po spotřebitelích (PCR) od listopadu 2018, počínaje modely DiskStation DS218 a DS218+, s procentem recyklovaného podílu až 27 %. Recyklovaný plast po spotřebitelích (PCR) je materiál pocházející z elektronického odpadu. Má certifikaci TÜV a vyhovuje směrnici RoHS. Splňuje tak ty nejvyšší normy.

„Na začátku jsme se potýkali s problémy. Uskutečnilo se mnoho experimentů s cílem najít nelepší způsob, jak tento plán implementovat. Ale vyplatilo se to,“ říká Hewitt Lee, ředitel správy produktů ve společnosti Synology. „Společnosti hrají důležitou roli při ochraně životního prostředí. Jak společnost Synology expanduje, přezkoumáváme všechny aspekty našeho podnikání ve snaze budovat lepší svět. Používání recyklovaných plastů je naším prvním příspěvkem pro společnost. Společně s našimi partnery budeme pokračovat v našich snahách o environmentální udržitelnost.“

Kromě využívání recyklovaných plastů se společnost Synology zapojila také do programu Amazon Certified Frustration-Free Packaging Program, jehož cílem je omezit odpad z obalů a dopad na životní prostředí. Jako společnost orientovaná na zákazníka se společnost Synology snaží nabízet odolné nárazuvzdorné obaly s přiloženými snadno dodržitelnými pokyny. Produkty společnosti se dodávají v laboratorně testovaných ochranných obalech, které zajistí ochranu před nárazy a vibracemi a minimalizují poškození během přepravy.

Do budoucna společnost Synology plánuje rozšířit využití plastů PCR ve více modelech zařízení NAS a hledat další způsoby minimalizace dopadu na životní prostředí, aniž by to pro uživatele představovalo omezení.