Zavřít reklamu

Splinter Cell: Conviction – Preview

Preview na očekávanou špionáž se Samem Fisherem!

22. 1. 2010    

Je zpět. Ale ne jako tajný agent, ale jako normální občan, který touží po pomstě. Je rychlejší, silnější a velice nebezpečný. Je schopný všeho. Ano Sam Fisher je zpět a je pěkně rozzuřený. Koncept nového Splinter Cellu byl kompletně předělán. Pojďme si představit 5. díl špionážní série Splinter Cell. Opět se dostaneme do role známého Sama Fishera. Tentokrát, ale Sam už nedělá pro žádnou z vládních organizací. On dělá jen sám pro sebe. Snaží se najít vraha své dcery a pomstít ji. Andrew Kobin vrah dcery se skrývá na ostrově Malta. Ze Sama už není žádný agent. Už žádné tiché mise. Sam Fisher bude dávat o sobě hodně vědět. Prošel i vizuálními změnami jako například na krátko ostříhané vlasy. Sam musí odněkud čerpat informace. K tomu slouží nový systém vymáhání informací od nepřátel. Budete moci využívat okolní prostředí k vymlácení informací z určitých osob. A to doslova. Buď to mu omlátíte hlavu o zrcadlo, nebo mu hlavu šoupnete do záchodu. Po úspěšném zastrašení nebo zmlácení vám začne nepřítel pomalu říkat to, co po něm chcete. Poté co vám protivník začne klopit informace, začnou se na zdích promítat videa, ze kterých zjistíte, jak dále máte postupovat. Tím se vám pomalu objasňuje příběh a vy se dostáváte na kloub tomu, co se stalo. Prakticky celé dění hry ovládáte vy. A proto, že organizace, pro kterou dělal, ho podrazila a využila tak už nemá nikoho, komu může důvěřovat. Věří pouze sobě. Zapomeňte vše co o sérii Splinter Cell znáte. Hoši z Ubisoftu posouvají stealth akci zase o něco dále.

Osamělý vlk

Jeden proti všem. Tentokrát vám nebude nikdo diktovat, co a jak máte dělat. To vy si budete vybírat to, co chcete a co je pro váš nejvýhodnější. Sama pohání obrovská zlost a chuť všechny pozabíjet potom co mu provedli. Toho tvůrci využili a slibují vžití do příběhu. Chtějí vytvořit co největší pouto mezi Samem a hráčem. Hra je rychlejší a drsnější než předchozí díly. A možná proto i více zábavnější. Hra nabízí dvě obtížnosti. Normální, která podle posledních informací bude trvat přibližně 12 hodin hraní. Avšak realistická by měla přesahovat přes 30 hodin hraní. Sam Fisher jako osamělý vlk se bude toulat po Maltě až po Washington DC. Okolní lidé budou žít tak trochu svůj vlastní život. A když Sam začne zuřit, raději utečou. Dále hra nabídne kooperativní multiplayer pro dva hráče (půjde i split-screen). Ten nabídne 4 mise, které se odehrávají před dějem v Convictionu. Byly ukradeny čtyři jaderné hlavice a vy se svým parťákem budete mít za úkol je najít a vrátit. A chybět nebude ani Deniable mód, který nabídne několik módů, které se budou odehrávat na stejných mapách jako hlavní příběhová linie Convictionu.

Trochu taktiky neuškodí

Hra mimo jiné nabízí otevřené přestřelky. Sam bude používat krycí systém. A postupně si vybírat své cíle. Obrovská výhoda je, že tam kde vás nepřátelé naposledy spatřili, vidíte obrys Samova těla. A tak nebude těžké si vyčíhnout ten správný moment kdy zakročit. Nebude chybět pořádný arzenál zbraní, které bude moci Sam využívat ve svůj prospěch. Novinkou jsou granáty, které po výbuchu vypnou všechna světla v místnosti a tím Sam získává možnosti jak eliminovat nepřátele. Také budou nově zpracovány údery, které budete moci rozdávat. Samozřejmě, že ve hře nebudou chybět ani staré známe stealth prvky jak v předchozích dílech. Opět budeme moci využívat temných míst, kde se můžete schovat před nepřáteli nebo si naplánovat útok. Nebude ani chybět ručkování či šplhání do oken. Nově ve hře při budou předměty, které bude Sam moci rozstřelit či nějak uvolnit a shodit na nepřátele. Dále bude mít schopnost Mark and Execute(zamířit a zneškodnit). Například Sam použije zrcátko, které strčí pod dveře a vybere například jednoho ze strážců a světlo nad ním. Poté co dokončíte označení tak Sam otevře dveře a automaticky rozstřelí světlo a zastřelí strážce. Ve hře bude větší volnost a díky tomu budeme mít k dispozici mnoho řešení jak postupovat dále.

Z videí je vidět, že nový Splinter Cell je po grafické stránce na velké úrovni. To dělá ze hry ještě větší a svižnější akci. Splinter Cell: Conviction prošel spoustou změn a nabídne nám tak jiný pohled na původní sérii. Opravdu je na co se těšit. Vydání hry bylo posunuto z 23. února až někdy do dubna. Hra vyjde exkluzivně pro Xbox 360 a PC. Pravděpodobně se před vydáním objeví i demoverze. Playstation 3 se bohužel nedočkáme. Upřímě je to škoda, protože Plystation 3 nabízí veliký výkon, díky kterému by mohl vypadat nový Splinter Cell: Conviction zase o něco lépe. Co naděláme.

Klady

- Příjemné novinky
- Hratelnost
- Příběh
- Filmové zpracování
- Kooperace

Zápory

- Podivný závěr

Hodnocení: 91%