Zavřít reklamu

Spider-Man je je zkrátka herní hit! Prodává se jako rohlíky!

Spider-Man boří rekordy. Jedná se o nejrychleji prodávaný titul v historii značky PlayStation.

21. 9. 2018     Zdroj

Sony má letos ohromný důvod k radosti. A stačila na to „pouze 3 exkluzivity“. V březnu hráče oslovil další díl série God of War. Poté to byl Detroit: Become Human. A nyní je to Marvel’s Spider-Man. Jak se předpokládalo, tak poslední jmenovaný měl vůbec nejlepší start, a to nejen v rámci PlayStation 4. Jedná se o nejrychleji prodávanou exkluzivitu za celou éru konzolí PlayStation.

Spider-Man válí!

Jaká jsou tedy čísla? Zatím nejsou jasná celková, na to si budeme muset ještě chvíli počkat. Ostatně ani God of War zatím nezveřejnilo, kolik kusů už se prodalo, ale dle odhadů se tam pouze čeká na to, až hra překročí 10 milionů kopií. Spider-Man by se rovněž mohl dostat velmi vysoko. Za první tři dny se totiž prodalo přes 3,3 milionů kopií. Což je parádní číslo a zejména proto, že hra je dostupná výhradně na jedné platformě.

Sony uvádí, že jejich hra vydělala za první víkend v porovnání s filmem Spider-Man: Homecoming dokonce více. Zatímco ten si po úvodním víkendu odnesl přisypal do kasičky 117 milionů dolarů, tak Spider-Man od Insomniac Games za stejnou dobu vydělal 198 milionů dolarů. Hra těsně předběhla God of War, které za první tři dny prodalo přes 3,1 milionů kopií.

Už 23. října se můžeme těšit na nové Spider-Manovo dobrodružství, neboť dorazí první z trojice DLC, které se zaměří na Black Cat.