Zavřít reklamu

Spekulace – další Assassin’s Creed bude ve starověkém Řecku

Tvrdí to člověk, který stojí za pravdivým únikem Origins.

19. 3. 2018    

Assassin’s Creed Origins se pod rukama Ashrafa Ismaila a jeho týmu stalo přesně tím, co už poněkud vyčpělá série potřebovala (naše recenze). Liam Robertson, člověk stojící za pravdivým únikem informací o Origins (tehdy ještě pod pracovním názvem Empire), dnes přichází s novinkami ohledně dalšího dílu.

Podle nich se na dalším díle usilovně pracuje již od loňského roku, a měl by dodržet dvouletý vydávací cyklus, který Ubisoft s Origins nastolil (CEO francouzského giganta Yves Guillemot již dříve uvedl, že návrat ke každoročnímu vydávání není pro sérii ani v případě úspěchu Origins nutností). Navíc Raphael Lacoste, umělecký ředitel Assassin’s Creed, byl minulý rok na dovolené v Řecku.

Řecko. Právě to je hlavní peckou tohoto úniku. Robertson totiž tvrdí, že by se měl tento další díl odehrávat v jeho starověkém období. Spekulace ještě před oficiálním odhalením Origins hovořily o trilogii, kdy by měl Bayek navštívit všechny tři starověké velmoci – Egypt, Řecko a Řím, nový únik proto nahrává této dřívější šeptandě.

Důvodů, proč by toto zasazení dávalo pro Ubisoft smysl, je hned několik, a jsou čistě pragmatické – kolonizace Egypta Řeckem zapříčinila využití řecké architektury v Origins, ať je to Alexandrie nebo Kyrény. Bojový systém a celková koncepce hratelnosti by se taktéž nemusely přepracovávat, a co je pro fanoušky protagonisty Bayeka nejdůležitější – v jeho době by bylo bez problému možné přeplavit Středozemní moře, a vraždit členy řádu Prastarých na jeho druhé straně, podobně jako Ezio v Revelations odcestoval do Konstantinopole.

Jen čas ukáže, zda je tato spekulace pravdivá. Směr nastolený egyptským dobrodružstvím však přinesl sérii čerstvý vítr do plachet jak po stránce hratelnosti, tak i po dlouhé době skvělého hlavního hrdinu. Byla by škoda takový potenciál zahodit.