Zavřít reklamu

Speciální edice Radeon RX Vega 56 od PowerColoru se objeví na Computexu

PowerColor si pro nás na letošním Computexu připraví novou RX Vega 56 s názvem Nano Edition.

16. 5. 2018    

PowerColor – u nás ne až tak moc známá společnost, která se zabývá grafickými kartami. Už v minulosti světu přinesla jednu z nejlepších edicí karty RX Vega s názvem RX Vega 64 Red Dragon. Nyní jsme se dočkali a PowerColor si pro nás tento rok na Computexu připraví novou edici grafické karty s názvem Radeon RX Vega 56 „Nano Edition“. PowerColor tuto informaci oficiálně potvrdil a také s pochlubil tím, že tato grafická karta bude připravena k prodeji již velice brzy.

Bohužel, prozatím ještě nebyly do světa vypuštěny žádné technické informace o této grafické kartě. Naštěstí se ale objevily nějaké obrázky, díky kterým můžeme pár informací zjistit. Například napájení pomocí jednoho 8 pinu a jednoho 6 pinu. Taktéž si můžeme všimnout pouze jednoho větráčku, což u ostatních edicí Radeon RX Vega 56 nebývá zvykem.

A že grafická karta vypadá jako nějaká low-end grafika za pár šlupek? Máte naprostou pravdu. Kdybych nevěděl, o jakou grafickou kartu se jedná, rozhodně bych se nepřikláněl k tomu, že se jedná o RX Vega 56. Snad se dočkáme nějakého lepšího a většího brandingu, aby šlo skutečně poznat, o jaký produkt se jedná.

Název „Nano Edition“ si tato grafická karta zasloužila především kvůli malým rozměrům. PowerColor je momentálně jedinou společností, která takto malé grafické karty uvádí na trh. Pokud se podíváme zpět na kartu samotnou, můžeme si ještě všimnout tří DisplayPortů a jednoho HDMI portu. Cenu této grafické karty bohužel prozatím nemůžeme určit – snad se dočkáme více informací po Computexu, který začíná 5. června a končí 8. června.

Zdroj: wccftech.com