Zavřít reklamu

Sony zveřejnila první detaily o konzoli PlayStation 5!

První informace o konzoli PlayStation 5 prozradil Mark Cerny.

16. 4. 2019     Zdroj

PlayStation

Dnešní den je poměrně zásadní z hlediska nových informací. Ačkoliv to vypadá, že Microsoft bude tím prvním, kdo z následující konzolové generace vypustí novou konzoli, tak Sony podnikla krok vpřed. Mark Cerny byl hostem rozhovoru pro magazín Wired a prozradil důležité věci.

Sony odhaluje první detaily o konzoli PlayStation 5

Opět je hlavním architektem konzole jako tomu bylo u PlayStation 4. PlayStation 5 letos nevyjde je v plánu na příští rok, nicméně Mark podotýká, že Sony začala urychlovat distribuci devkitů a poskytuje studiím veškeré rady a technologie již nyní. Tím by se měl docílit toho, že budou studia na přechod včas připravena a dočkáme se kvalitních titulů.

Konzole opět využije procesory od AMD. CPU by měl být osmijádrový čip Zen 2 na 7nm technologii. Co se týče grafického čipu, tak půjde o Navi, který bude podporovat Ray Tracing. Cílí se na to, aby konzole dokázala utáhnout 8K rozlišení. Nově bude mít konzole také speciální čip pro 3D zvuk, aby byl prostorový zvuk mnohem kvalitnější. Poté se zmiňuje o pevném disku. Tentokrát už Sony nasadí SSD technologii. Zatím nejsou známy detaily, ale rozdíl rychlosti má být doslova brutální. Například Spider-Man se na PS5 načítá necelou sekundu, co se týče PS4 tam to občas trvalo kolem 15 sekund. Konzole bude mít opět Blu-Ray mechaniku.

Navrch je skvělou zprávou, že veškeré hry pro PlayStation 4 budou zpětně kompatibilní i na PlayStation 5.