Zavřít reklamu

Sony překonalo v prodejích PlayStationu 4 další milník

PlayStation 4 válí. Zastaví se vůbec někdy?

31. 7. 2018     Zdroj

Sony se svou konzolí PlayStation 4 trefilo do černého. Konzole, kterou představil již před dlouhými pěti lety, se totiž stále skvěle prodává a nevypadá to, že by se měl tento trend v brzké době změnit. Jak jinak si totiž vysvětlit, že se Sony podařilo prodeji v předešlém čtvrtletí prodat další tři miliony kusů, díky kterým se celkové prodeje konzole přehouply přes 82,2 milionů kusů. Díky tomu tak PS4 přeskočilo v prodejích svého předchůdce PS3. 

Ačkoliv se prodeje PS4 oproti stejnému období v minulém roce snížily zhruba o 100 tisíc, dá se rozhodně stále mluvit o velkém prodejním úspěchu. Jak už jsem totiž psal výše, PlayStation 4 je již na trhu dlouhých pět let, takže by se dal očekávat prodejní úpadek o mnoho větší. I díky tomu tak Sony předpokládá, že v tomto fiskálním roce prodá 17 milionů kusů konzolí, což je o milion více, než předpokládalo Sony ještě před pár měsíci.

V hlavní roli skvělé hry

Na skvělých prodejích konzolí mají lví podíl i veleúspěšné exkluzivní hry, které Sony na své konzole přináší. Ať už se jedná o God of War či Detroit: Become Human, vždy se jedná o hry, kvůli kterým právě nad nákupem konzole od této společnosti přemýšlí. Sony navíc plánuje do budoucna další nálož exkluzivních her, kterými by mohlo udržet prodeje na stále vysoké úrovni. 

Uvidíme, jak se tedy bude Sony dařit v budoucnu a jak by prodeji zamíchalo představení nové generace jeho konzole. Pokud by totiž PS5 nabízelo hned od počátku o několik řádů lepší herní zážitek, mnoho hráčů by zcela jistě zainvestovalo do něj. Do příchodu této konzole je však nejspíš ještě čas.