Zavřít reklamu

Sony odkládá čtvrteční akci. PlayStation 5 hry uvidíme později

Kvůli protestům a nepokojům v USA bylo odloženo představení PlayStation 5 her.

1. 6. 2020     Zdroj

sony playstation 5

Tento týden jsme se měli dočkat prvního většího představení PlayStation 5 her. Společnost Sony chystala ve čtvrtek 4. června zhruba hodinovou akci, na které jsme měli vidět plno her. Před malou chvílí však společnost na sociálních sítích informovala o tom, že se celá akce odkládá. Důvodem jsou nepokoje kvůli smrti George Floyda, které se z Minneapolis rozšířily do dalších měst USA.

V příspěvku Sony píše o tom, že momentálně není vhodná doba pro slavení a ustoupí radši do pozadí, aby se mohly řešit důležitější věci. Na mysli mají rasové nepokoje, které se rozhořely v USA po smrti George Floyda. Trvají už několik dní a uklidnění situace zatím nic nenasvědčuje. Mnoho společností, včetně Sony již vyjádřilo podporu Afroameričanům.

Sony není jedinou velkou společností, která tento týden odložila akci. Podobně postupoval i Google, který měl o den dříve, tedy ve středu 3. června představit nový systém Android 11. Electronic Arts rovněž odložilo představeni hry Madden NFL 21. Ani u jedné z těchto tří akcí není známé náhradní datum. Očekává se, že je společnosti oznámí, jakmile nepokoje v USA utichnou.