Zavřít reklamu

Sniper Elite V2 – Preview

Dojmy ze zabijácké Sniper Elite V2

28. 2. 2012    

Poněkud nenápadně se přibližuje vydání očekávané third-person akce Sniper Elite V2, pokračování úspěšné odstřelovačské hry z roku 2005. V těchto dobách, ve kterých jsou náplně akčních her přeplněné moderními vojenskými konflikty (Call of Duty, Battlefield) se vývojáři rozhodli přinést nám opět hru z druhé světové války v přesvědčení, že tohle téma ještě zdaleka není vyčerpané. Co si ale budeme povídat, i strategie v tomto rozhodnutí hraje svou roli – producent hry se nechal slyšet, že se chtějí k tomuto největšímu vojenskému konfliktu v dějinách vrátit ještě před Call of Duty (ano, opravdu je pevně přesvědčen, že k tomuto kroku u nejhranější FPS dneška dojde) a zároveň také těžit z toho, že se dnes tohle téma mezi hráči opět dostává do kurzu (pozitivní ohlasy na podzimní Red Orchestru 2).

Volná ruka

Příběh Sniper elite V2 se bude odehrávat v posledních dnech druhé světové války a dějištěm bude opět válkou poničený Berlín, ve kterém bude hlavní postava, americký sniper Karl Fairburn hledat a likvidovat klíčové osoby z raketového programu V2. O to se bude pokoušet ve více než desítce singleplayerových misí, které mají být dle slov tvůrců rozmanité a poutavě podané. Jedním z typických prvků hratelnosti má být volnost, kterou slibuje téměř každá dnešní hra, ovšem ne vždy to s tímto prvkem dopadne dobře. V podstatě půjde opět o to, jakou taktiku při boji s nepřáteli zvolíme – zda rychlý nájezd ve stylu CoD, či stealth postup (do hry bude rovněž zakomponován systém šplhání vzdáleně se podobající tomu z Assassins Creed). Pokud by Vám snad ve hře nevonělo střílení virtuálních nepřátel, nemusíte se tím zabývat – tentokrát postačí daný cíl třeba i jen zajmout, či ho dokonce nechat běžet. Do příběhu hry se ale tyto malá rozhodnutí s velkou pravděpodobností nijak hluboce nepromítnou.

Sniperský ráj

Není to ale příběh, na čem tahle hra bude stát. Opět jako u svého předchůdce, i Sniper Elite V2 bude především věrně a co nejvíc realisticky podávat střelbu z odstřelovací pušky. Tvůrci jsou na simulaci snipera velice pyšní, a zdá se, že mají proč. Při střelbě na cíl skrz teleskopické hledí Vaší zbraně bude brána v potaz síla větru, průraznost střely, třes rukou, i tlukot srdce, který se bude vyvíjet dle dané situace a balistická křivka kulky tak bude co nejvěrněji napodobovat realitu. Ve hře bude navíc přítomná speciální kamera, která zpomaleně zobrazí, co Vaše kulka na nepřítelově těle napáchala. Uvidíme, co na tento prvek řeknou ratingové agentury.

Nebude to ale jen puška, se kterou se budete pohybovat po ruinách hlavního města Třetí říše. K dispozici budou i dobové samopaly, pistole, granáty a další typy výbušnin. Bude zde také možnost kladení jakýchsi důmyslných pastí – například na dobře umístěné tělo nalákat skupinku nepřátel a pak se jich zbavit způsobem, jaký v té situaci bude vypadat nejvhodněji. Hra by měla běžet na vyladěném enginu z prvního dílu a dokonce bychom se měli dočkat multiplayeru, o kterém ale bohužel dosud nic nevíme. Oproti původnímu tvrzení, že hra vyjde pouze na PS3 a X360, se jí nakonec dočkáme rovněž i na PC, a to již v dubnu tohoto roku.