Zavřít reklamu

Služba PlayStation Now nabídne možnost stahování her

Vypadá to, že streamovací služba PlayStation Now brzy zavede zcela zásadní novinku.

16. 6. 2018     Zdroj

Služba PlayStation Now funguje na stejném principu, jako například filmový a seriálový Netflix. Zkrátka si zaplatíte členství, které vám umožní hrát jakékoliv hry z celkové knihovny. Nejste tedy jejich vlastníky, ale pouze si je měsíčně pronajímáte. Hry se k vám nestahují, ale pouze streamují pomocí internetu.

Vše tak možná změní chystaná funkce pro stahování her. Vypadá to, že Sony se se službou nedaří tolik, jak si asi malovala. Ostatně je to také dáno tím, že v Evropě služba stále není dostupná. A to i přesto, že byli hráči uklidňování už na E3 2014, že k nim brzy dorazí. Na Redditu se objevil příspěvek od uživatele satertek. Ten potvrdil, že se mu v menu objevuje položka Download Game. Tlačítko ale v tuto chvíli nelze použít.

Změní PlayStation Now svou politiku?

Spekulace tedy naznačují, že by hra mohla být v budoucnu do konzole stažitelná a nebude tak nutné si ji streamovat. Ostatně by to dávalo asi větší smysl. Ať už z hlediska komfortu, tak i kvality. Že by nakonec Sony pozměnila svůj model a hry umožnila stáhnout? Ostatně společnost se před nějakou dobou nechala slyšet, že streamovací servery jsou velmi náročné na provoz. Je to zejména kvůli náročnosti na elektrickou síť.

Vypadá to, že se PlayStation pokusí lépe konkurovat službám Origin Access a Xbox Game Pass. Ty sice přišly o něco později, ale evidentně se jim daří o něco lépe. Je ve finále možné, že prognózy o streamovacích službách Xbox a PlayStation namísto konzolí jsou zcela liché, neboť se jim zatím příliš nedaří. Uvidíme, co ohledně tohoto tlačítka nakonec služba PlayStation Now oznámí.