Zavřít reklamu

Sledujte děsivou první hodinu z Call of Cthulhu

Call of Cthulhu se blíží svému vydání a tentokrát nás autoři straší první hodinou hry.

10. 9. 2018     Zdroj

Titul Call of Cthulhu by mohl přitáhnout pozornost širší veřejnosti, neboť vychází z populárního hororového univerza, které vytvořil H.P. Lovecraft. Tento spisovatel má na kontě naprosto neuvěřitelné a děsuplné příběhy. V mnohých se objevuje právě bytost Cthulhu jejíž původ je opředen tajemstvím.

Strašlivý Cthulhu by se mohl objevit v našem světě

Tvůrci z Cyanide Games usilovně pracují na tom, aby jejich nový horor z tohoto univerza dokázal hráče významně vyděsit. Doufejme, že se to podaří. Studio Cyanide má za sebou poměrně zajímavé kousky, ale nikdy nešlo o nějaké špičky v žánru. Mezi povedené kousky patří například série Styx či Blood Bowl.

Hlavní roli zde má Edward Pierce, který je tu aby vyšetřil vraždu celé rodiny Darkwater, který je nedaleko Bostonu. Během vyšetřování se však ukáže, že je zde kult, který se snaží oživit prastarého Cthulhu, což by mohlo mít katastrofální následky. Hra poběží na Unreal Engine 4, přičemž veškeré hrůzy mají být vskutku detailní, aby vzbudili ten správný děs. Dnes tu máme první hodinu ze hry, tak se můžete podívat, co nás vlastně čeká.

Titul nebyl při svém vývoji úplně bez potíží. Poprvé byl oznámen v roce 2014 a pak se o něm téměř dva roky nemluvilo. Po dalších dvou letech je však jasné, že hra vyjde nejspíše 30. října 2018. Snad nebudou už další komplikace. Vydání je v plánu pro PC, PS4 a Xbox One.