Zavřít reklamu

Sháníte netradiční notebook? Pak pro vás bude Asus ZenBook 15 tím pravým

Tento notebook má rozhodně čím zaujmout.

5. 6. 2018     Zdroj

Potrpíte si spíše na netradiční kousky hardwaru, ale nynější nabídka notebooků vám nic neříká? Pak pro vás máme parádní tip na něco, co by vás mohlo skutečně chytit za srdce. Asus totiž představil na veletrhu Computex svou novou mašinu ZenBook Pro 15 (UX580), která vás s vás svým designem zaujme.

Nový ZenBook Pro vypadá na první pohled jako klasický notebook. Při bližším prozkoumávání však zjistíte, že krom 14” displeje ve výklopném víku jej zdobí i 5,5” Full HD panel místo TrackPadu, který se nazývá ScreenPad. Ten umožňuje celou řadu možností ovládání včetně různých gest pro Windows 10. Má ale i vestavěnou podporu YouTube či Spotify a dokonce vám zvládne zrcadlit displej smartphonu skrze aplikaci Asus Sync.

Obecně se dá říci, že se tento stroj po hardwarové stránce skutečně povedl. V útrobách 15” modelu naleznete procesor Intel Core i9, GPU Nvidia GeForce GTX 1050 Ti a až 1 TB SSD. Jeho displej pak zvládá bez problémů 4K rozlišení. Po bocích notebooku naleznete dvojici Thunderbolt 3 portů a dva klasické porty typu USB-A. Samozřejmostí je i čtečka karet, jack konektor a HDMI výstup. 14” model je pak o něco málo slabší a nabízí “jen” Intel Core i7, displej s rozlišením 1080p, GPU Nvidia GeForce 1050, dvojici USB-A portů, jeden Thunderbolt 3 port a výstup pro HDMI. Zvuk obou modelů zajišťuje ozvučení Harman Kardon, což je též sázka na jistotu.

Jelikož jsou tyto notebooky představeny teprve chvíli, je velmi těžké v tuto chvíli říci, zda je displej místo jejich TouchPadu revoluční či jen výkřikem do prázdna. Zcela určitě však budou tyto stroje srovnávány například s MacBooky Pro, které disponují dotykovou lištou Touch Bar. Ta ale nenabízí ani zdaleka tolik využití jako právě integrace displeje do TouchPadu. Snad se tedy toto řešení ukáže jako správné.