Zavřít reklamu

Série Gran Turismo má na kontě 80,4 milionů prodaných kopií

Série Gran Turismo si připisuje úchvatný milník. Celkově se jí prodalo již přes 80,4 milionů kopií na celém světě.

14. 5. 2018    

Gran Turismo

Společnost Sony Interactive Entertainment (SIE) dnes oznámila, že prodejnost jednotlivých titulů populární franšízy Gran Turismo, překročila během 20 let od vydání hry hranici 80,4 milionu prodaných kopií.

Očekává se, že počet prodaných kopií se ještě zvýší poté, co studio Polyphony Digital Inc., zveřejní ve spolupráci s Mezinárodní automobilovou federací další detaily ohledně nového FIA Gran Turismo Championships. Tvůrce franšízy, Kazunori Yamauchi, řekl:

“Je těžko uvěřitelné, že během dvacetileté historie franšízy Gran Turismo se mezi hráče dostalo přes 80 milionů kopií. Pomyšlení na to, jaké množství času hráči strávili hraním našich her, mě naplňuje neuvěřitelně šťastnými pocity! Rád bych za to upřímně poděkoval a vyjádřil své uznání hráčské komunitě, jakož i našim blízkým přátelům a podporovatelům z automobilového průmyslu. V následujících letech bychom rádi pokračovali v našem úsilí dosáhnout nejlepšího možného vzhledu hry, aut a scenérií, jakož i maximální úrovně vzrušení a zábavy při závodění.”

K této oslavě byl uspořádán speciální event

O víkendu studio Polyphony pořádalo speciální akci Grand Turismo World Tour, organizovanou během závodů Nürburgring 24 Hour, které se odehrály na slavném 20 kilometrovém závodním okruhu Nordschleiffe v německém Nürburgu. Na tuto událost bylo pozváno třicet nejlepších evropských závodníků Gran Turismo. Ti se zúčastnili exhibičních závodů pro Nations Cup a Manufacturer Series – dvou soutěžích, tvořící šampionát FIA Gran Turismo Championships.

Šampionát odstartuje 1. června. Soutěžící se zúčastní série týdenních závodů, které tvoří měsíční „sezónu“. Nejlepší závodníci z každé z letošních pěti „sezón“ budou pozváni na regionální finále, které budou organizována živě za Evropu, Asii a Ameriku. Ti nejlepší postoupí na světové finále, které proběhne někdy koncem tohoto roku. Celkovým vítězům šampionátu FIA Gran Turismo Championships budou uděleny ceny během prestižní večeře FIA Awards Dinner. Ta se uskuteční v prosinci v Petrohradě (St. Peterburg).

Dle posledních zvěstí to navíc vypadá, že Gran Turismo 7 je blíže, než bychom si mysleli.

Zdroj: gamingbolt.com