Zavřít reklamu

Seriálový Zaklínač se bude natáčet v Evropě

Seriálová podoba Zaklínače se začíná rýsovat. Nyní víme, že bude natáčen v Evropě.

1. 8. 2018     Zdroj

Witcher 3

Seriálový gigant Netflix je k nezastavení. Aktuálně pracuje na jedné populární sérii ze světa videoher. Konkrétně máme na mysli Zaklínače, který je velmi populární zejména v České republice, Polsku a také na Slovensku. Zaklínač nabídne nepochybně parádní dobrodružství, ale zatím nebylo odhaleno příliš detailů. To se však začíná postupně měnit.

Seriál Zaklínač přináší další detaily

Seriálový Zaklánač nabídne 8 epizod, přičemž scénář už by měl být téměř hotov. Zatím není jasné, jaké bude finální obsazení. Fanoušci mají určitá přání, ale trochu pochybujeme, že budou vyslyšena. Spíše bychom to viděli na nepříliš známé herce, avšak věrné předloze. Plně doufáme, že roli Geralta si střihne někdo stejně charakteristický, jako je předloha z knih či videoher.

Nově se ale objevila informace, že seriál nebude dle očekávání točen v Americe. Tvůrci, aby dosáhli věrohodnosti tak budou natáčet v evropské krajině. To je zcela nepochybně skvělá zpráva. Ostatně Zaklínač jako literární dílo vznikl v Polsku a vychází z tamní krajiny. To je ostatně vidět i na hře Zaklínač 3: Divoký hon, kdy se krajina velmi podobá té naší. Zatím není potvrzeno, že by se seriál měl točit přímo v Polsku, a tak je tu zcela reálná varianta, že by to mohlo být u nás.

Seriál nejspíše dorazí až v roce 2020, mohl by tak čelit přímo konkurenci v podobě nového seriálu z prostředí Pána Prstenů. Ten totiž připravuje aktuálně Amazon. Nebudou chybět postavy Geralt, Yennefer, Marigold, Triss, Ciri, Regis a další.