Zavřít reklamu

SEGA představila herní konzoli Game Gear Micro. Ke hraní bude potřeba lupa

SEGA se do výroby velkých konzolí nechystá. Game Gear Micro je spíše určen sběratelům.

3. 6. 2020     Zdroj

sega nova herni konzole

Sega až zhruba do roku 2001 tvořila skvělé herní konzole. Společnost však vůbec nezvládla souboj se Sony PlayStation 2, Nintendo GameCube a prvním Xboxem. Od doby Dreamcastu je už pak SEGA známá „pouze“ jako vydavatel her. Nyní se však japonská společnost vrací k herním konzolím, i když trochu odlišným způsobem. Retro konzole Game Gear Micro vychází v rámci oslav šedesátiletého výročí od založení společnosti. K dispozici budou celkem čtyři různé verze, které se liší barvou a nabídkou her.

Samotná herní konzole je opravdu miniaturní, rozměry jsou 80 x 43 x 20 mm, přitom samotný displej má velikost jen 1,15 palců. Stejně veliké displeje mají například chytré hodinky. Už z tohoto popisu můžeme poznat, že se jedná spíše o konzole pro sběratele a fanoušky, které nikdy nebyly určeny pro opravdové hraní. SEGA se tento problém snažila vyřešit alespoň lupou. Pokud si koupíte speciální balení všech čtyř konzolí, tak obdržíte i lupu s názvem Sega Big Window.

Cena tohoto balení je však 250 dolarů. Pokud byste chtěli pouze jednu konzoli, tak si musíte připravit 50 dolarů. V obou případech se tak opět potvrzuje, že je tento výrobek určen hlavně sběratelům. Zmínit ještě musíme zajímavě řešené napájení. Konzole má v sobě baterii, která se dá dobíjet pomocí USB, ale v případě potřeby se dají využít i dvě AAA baterie. Na závěr ještě uvedeme, že konzole má 3,5mm audio konektor a mono reproduktor.

Co se týče samotných her, tak u černé verze se majitelé dočkají Sonic the Hedgehog, Puyo Puyo 2, Out Run a Royal Stone. Modrá varianta nabídne Sonic Chaos, Gunstar Heroes, Sylvan Tale a Baku Baku Animal. Ve žluté verzi se objevují hry Shining Force Gaiden: Ensei – Jashin no Kuni he, Shining Force: The Sword of Hajya, Shining Force Gaiden: Final Conflict a Nazopuyo Aruru no Ru. Červená varianta Game Gear Micro nabídne Revelations: The Demon Slayer, Megami Tensei Gaiden: Last Bible Special, The GG Shinobi a Columns.