Zavřít reklamu

Šef Ubisoftu věří tomu, že další generace konzolí bude tou poslední

Šéf Ubisoftu prozradil, že je přesvědčen o konci klasických konzolí. V budoucnu má jít jen o služby.

7. 6. 2018     Zdroj

Tuto spekulaci jsme slyšeli již před vydáním aktuální generace konzolí. Dle jistých předpokladů mělo dojít k tomu, že by PlayStation a Xbox už nevydali ony klasické krabičky, kterými si zdobíme police kolem našich televizí. Už na této generaci mělo proběhnout to, že by se tyto značky staly službami, které by sdíleli obsah do jakéhokoliv zařízení. Nastane až pomine další generace konzolí?

Nestalo se! Právě naopak. Veškerá analyticská proroctví ztroskotala. Konzole se prodávají nadmíru dobře, a to zejména PlayStation 4. Ten se prodává nad očekávání samotné firmy. Logicky tedy přijde další generace konzolí, která by měla do prodeje přijít v roce 2020. Nicméně šéf Ubisoftu se nyní nechal slyšet, že ona doba přijde po skončení následujícího cyklu.

Nadejde doba streamování?

To znamená, že až PlayStation 5 a další Xbox již nebudou výkonově dostačující, nadejde doba streamování. Dle něj se pak stanou službami a k další generace konzolí už nebude. Tato následující generace konzolí by dle něj měla být poslední. Nicméně víme, jak to se streamováním je. Zatím na to nejsou připraveni ani hráči, ani herní společnosti. Sony kdysi uskutečnila obří nákup společnosti Gaikai a vystavěla na jejích základech službu PlayStation Now.

Ta je nakonec dostupná jen v některých regionech, a to ještě horko těžko. Navíc je cena tak vysoká, že hry skrze streamovací službu jen málokdo využívá. Knihovna se tak hrami plní, a to i z předchozích generací, ale hráči se k nim v podstatě nedostanou. Yves Guillemot však věří, že tato doba nadejde a pak si každý hráč zvolí, na kterém zařízení by danou hru chtěl skrze ony služby hrát. Jak se vám tato myšlenka líbí?