Zavřít reklamu

Šéf CD Projektu Red: Hru, kterou bude milovat celý svět, můžete vytvořit kdekoliv na planetě

Ať už bydlíte v Horní Dolní, na Sibiři či stanujete na Sahaře, kvalitní hrou, kterou na těchto místech vyvinete, můžete bez problému dobýt svět.

29. 11. 2018     Zdroj

Se zvyšující se oblibou her vznikají po celém světě další a další vývojářská studia, která se snaží svými počiny hráče zaujmout a v tom nejideálnějším se pak i zapíší do zlaté historie herního průmyslu. Pokud si však myslíte, že tuto pohádku si mohou užít jen vývojáři z určitých zemí, jelikož jsou jejich hry obecně lepší než ty, které jsou vyvíjeny v zemích jiných, jste na omylu. Tvrdí to alespoň generální ředitel CD Projektu Red Marcin Iwiński. 

Podle Marcina absolutně nezáleží na tom, z jaké země vývojářské studio pochází, ale pouze na tom, jak kvalitní hru se mu podaří vytvořit. Jen opravdu kvalitní hry totiž mohou zasáhnout obrovské množství hráčů bez ohledu na to, z jaké země jste. Skvělým příkladem je například Zaklínač 3 právě z dílny CD Projektu. Ten je natolik kvalitní, že e dokázal prosadit například i na japonském herním trhu, který jak je všeobecně známo razí lehce odlišné herní žánry. I přesto však zanechal v Asii skvělý dojem. To samé lze říci i o GTA V, které se i po mnoha letech od svého vydání těší stále obrovské oblibě mezi hráči. 

Pokud je tedy i vaším snem založit vlastní herní studio a dobýt jím svět, nemusíte se ničeho bát. Hru, kterou bude milovat celá hráčská komunita, totiž můžete vytvořit i v té nejzapadlejší vesničce v Čechách či v Kazachstánu. Pokud totiž bude kvalitní, v tvrdé konkurenci se prosadit dokáže.