Zavřít reklamu

Rusové si nové Call of Duty: Modern Warfare možná nezahrají na PS 4

Rusko je holt jiný svět a to i v herním průmyslu.

23. 10. 2019     Zdroj

call of duty modern warfare

Den D je téměř tu – tedy minimálně pro fanoušky Call of Duty. Už tento pátek totiž vychází na počítače a konzole nový díl této herní série, tentokrát s podtitulem Modern Warfare. Ten by se měl navrátit o pěkných pár let zpět a navázat na miniserii Modern Warfare, která se stala jednou z nejoblíbenějších CoD minisérii všech dob. Ještě před vydáním hry však způsobil Activision určitý poprask. 

Pokud náhodou žijete v Rusku a máte svou konzoli Playstation 4 nastavenou na tamní region, máme pro vás špatnou zprávu. Do PlayStation Storu totiž nové Call of Duty: Modern Warfare naprosto nečekaně nedorazí. Proč tomu tak je sice v tuto chvíli není známo, avšak vzhledem k potvrzení tohoto faktu ze strany Activisionu s tím je třeba počítat. Co je však ještě pozoruhodnější, není v tuto chvíli jasné, zda bude možné hru koupit alespoň na disku. Pokud ne, hráčům v Rusku nezbude nic jiného nežli hrát na PC či Xboxu. 

Uvidíme, zda se v následujících týdnech či měsících dočkáme ze strany Ruska, Activisionu či PlayStationu nějakého vysvětlení. Je však skutečně zvláštní, že se zákaz vztahuje jen na jednu platformu, zatímco na zbylých dvou bude hra bez problému dostupná. Tedy alespoň tak to prozatím vypadá.