Zavřít reklamu

RPG od tvůrců Angry Birds dorazí na mobily už v dubnu

Podaří se studiu vyrovnat úspěch naštvaných opeřenců?

22. 2. 2021     Zdroj

Výojářské studio Rovio, které stojí za extrémně úspěšným fenoménem Angry Birds, oznámilo datum vydání svého nadcházejícího RPG Darkfire Heroes. Hra na hrdiny s prvky real-time strategie se dostane do každého mobilu už tento rok v dubnu. Vydání předcházel předběžný přístup k aplikaci v množství různých zemí. Možnost si hru vyzkoušet před vydáním plné verzi měli například hráči v Kanadě, na Filipínách nebo v sousedním Polsku.

Darkfire Heroes slibuje návykovou hratelnost, kdy si budete sestavovat vlastní unikátní tým čtyř hrdinů z desítek dostupných postav. Ty budete získávat zřejmě zcela náhodně. Jsme tak zvědací na to, jak bude plná verze hry s takovým konceptem náhody pracovat, a jak se ji podaří vybalancovat platící hráče s těmi, co do hry peníze nedají. Dojmy z předběžného přístupu jsou však prozatím obecně pozitivní. Hráčům se líbí chytlavá hratelnost a unikátní spojení dvou žánrů.

Rovio by si další mobilní hit zasloužilo. Společnost od vydání Angry Birds a množství jejich tématických variací relativně stagnuje. Zasazení své nejpopulárnější značky do jiných žánrů zatím podobný úspěch nepřineslo, nový počin kodaňského studia firmy by tak mohl znamenat potřebné vlití nové energie do žil vývojářů. Na stránku hry se můžete podívat na Google Play i na App Storu.