Zavřít reklamu

Resident Evil 6 Remaster – Recenze

Resident Evil 6 se vrací v remasterované verzi. Má smysl si jej pořizovat?

18. 4. 2016    

Recenzovaná verze: Playstation 4

Je to už pár let, co jsem Resident Evil 6 recenzoval. Nicméně díky tomu, že se nyní stále remasteruje, tak se dočkala i tato série a první ze tří na letošek plánovaných Residentů je venku. Šesté pokračování se vrací ve vylepšené podobě, aby infikovalo naše obrazovky. Má ale smysl se jím zabývat nebo jej nechat spát?

resident6-1

Akce všude, strach nikde

Resident Evil 6 má problém v tom, že už vlastně není hororem, ale těžkotonážní akcí. A to myslím smrtelně vážně. Bohužel se zde také setkáte s příšernými absurditami, kdy dokonce poletíte ve vrtulníku, jež se střetne s metrem. Těchto šíleností je ve hře na každou kapitolu několik a mluví to o celkovém výsledku.

Předně je třeba říct, že Resident Evil 6 je pořádná nálož. Počítejte tedy s tím, že u kampaně prosedíte dlouhé hodiny. Ačkoliv se jedná o akční hru s koridorovou hratelností, tak na vás čeká zhruba 25 hodin akce. Kampaně jsou celkem čtyři. Osudy postav jsou úzce spjaty a mnohdy dochází i na jejich setkání. Šestý díl těží zejména z toho, že je možné hrát celkově za šest různých charakterů a některé patří mezi ty nejoblíbenější v rámci celé série.

Kampaně jsou oproti originálu dostupné hned od začátku všechny. Díky tomu si můžete libovolně přepínat na svou oblíbenou postavu, potažmo dvojici. To je však zároveň jeden z neduhů právě RE6. Vše se dělá v kooperaci. I obyčejný postup. Často tak budete na svého kolegu čekat u dveří, protože on se někde zasekl a podobně.

resident6-3

Neduhy, neduhy a zklamání

Hru je tak možné hrát v kooperaci online, což je solidní zábava. Horší je to však v případě že hrajete ve dvou na jedné konzoli. Stále zůstalo podivně nevyvážené zobrazení v případě dvou hráčů. Místo aby byla k dispozici polovina obrazovky každému, jsou tu jen dva podivné výseky a to spíše leze na nervy, než že by se u toho člověk vážně bavil.

Autoři se rozhodli v rámci remasterované verze, že dodají veškeré přídavné balíčky, které k původní hře vyšly, za což dáváme palec nahoru. Bohužel příliš nového toho už pak hra nenabízí. Velké zklamání je zejména v tom, že neduhy které ovlivňovaly původní hru, tak přetrvávají. Postavy mají občas problémy s pohybem a také na tom nejsou dobře všudypřítomné a neskutečně otravné QTE interakce. Hra jich má až příliš.

resident6-2

Má to smysl znovu absolvovat?

Grafické zpracování doznalo změny. Hra je celkově ostřejší, hlavně plynulejší a běží plně ve Full HD s podporou 60 fps. Pravda obraz je tak lepší, ale spíše bohužel ukazuje, jak stará hra vlastně v reálu je a kde jsou její nedostatky. Postavy jsou brilantní, zbytek je ale těžký průměr. Vylepšuje to však dabing a celkové ozvučení.

Resident Evil 6 poněkud zlepšil svou vizáž, ale co se mu nedaří, tak to je napravení reputace. I po letech to zůstává nemastným, neslaným paskvilem, který vás zabaví vždy jen na chvilku a záhy jej budete vypínat. Navíc kampaň není tak zajímavá jak vypadá, a tak se maximálně po jednom dohrání nemáte důvod k titulu vůbec vracet.

V průběhu května vyjde Resident Evil 5 v remasterované verzi a na podzim bude vydán i Resident Evil 4 v upraveném provedení. Očekává se, že letos Capcom oznámí Resident Evil 7.

Resident Evil 6 nenabízí žádnou formu české lokalizace

Klady

- kooperace online
- zlepšena grafika

Zápory

- kooperace offline
- hrozný příběh
- idiotská akce
- QTE momenty
- absence strachu

Hodnocení: 60%